Ендопротезування дарує шанс пацієнтам на якісне життя

Шалений темп життя, важка фізична праця, хвороби та травми, екологія – усе це негативно позначається на людському організмі, в тому числі й на суглобах, які й так з віком – зношуються. Постійний біль у суглобах, скутість та обмеження рухів – ці симптоми змушують людей все частіше звертатися до лікарів. І часто буває, що єдиним виходом повернути людині здоров’я та якість життя є ендопротезування – заміна кульшових суглобів. Ці операції успішно проводять лікарі-травматологи КНП «Любомльське ТМО» Любомльської міської ради, повідомляють на сторінці медичного закладу.

Як зазначає завідувач травматологічного відділення Любомльського ТМО Андрій Бондаренко, опанування любомльськими лікарями цього виду оперативних втручань дає шанс жителям Любомльщини та сусідніх громад, котрі мають проблеми із суглобами та потребують ендопротезування, прооперуватися тут, на місці, чим заощадити і час, і кошти.

-Завдяки сучасній новітній апаратурі, яку закупили у Любомльському ТМО (зокрема, портативний рентген-апарат), та досвіду наших колег із Хмельниччини ми зможемо частіше оперувати пацієнтів, які потребують заміни кульшових суглобів. Зокрема, з такими хворобами, як деформуючий остеоартроз ІІІ-ІV ступенів, асептичний некроз голівки стегнової кістки, ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева), – зазначає завідувач травматологічного відділення Андрій Бондаренко.

Щоб визначити, чи потрібне ендопротезування пацієнту, необхідно провести комплексне обстеження, що й роблять безпосередньо у ТМО (загальний табіохімічний аналіз крові, рентген-обстеження таза потреби – додаткові обстеження).

Найчастіше, за словами Андрія Бондаренка, суглоби руйнуються через нашарування (в народі – відкладення солей) кульшової западини головки. І якщо І-ІІ ст. цієї хвороби ще піддається медикаментозному лікуванню, то, на жаль, при ІІІ-ІV ступенях ураження суглобів уже потребує ендопротезування.

-За останні 10 років помічаємо значно більшу кількість пацієнтів, які потребують пересадки суглобів. Окрім того, хвороби суглобів значно «помолодшали»: коли раніше були люди більш старшого віку, то тепер – заледве після 30-ти, – розповідає Андрій Бондаренко.

За словами лікаря-травматолога, розрізняють два види протезувань: цементний і безцементний. Який з них краще для пацієнта – залежить від віку та структури кістки. Якщо у пацієнта, скажімо, остеопороз, або пацієнту – більше 70 років – використовується цементне ендопротезування, в решті випадках – безцементне. Цементне ендопротезування полягає в тому, що стегновий компонент (сама чашечка) ставиться на спеціальний цемент для того, що вона могла більше закріпитися.

Чимало пацієтів потребують ендопротезування після травм, коли розвиваються наслідки. Наприклад, якщо людина мала перелом кульшової западини, то у 80-90% випадків розвивається післятравматичний деформуючий остеоартроз. Часто зношуються суглоби і в людей, які мають вроджену неліковану дисплазію, оскільки при ходьбі зношується деформований суглоб, а також іде навантаження на здорову ногу.

Тривають операції від 1,5 до 3-х годин, в залежності від складності. Проводять їх під загальною анестезією. Післяопераційний період у стаціонарі триває до двох тижнів, проте вже наступного дня після операції пацієнт встає на ноги та робить свої перші кроки. Загальне відновлення організму триває до трьох місяців. У таких випадках лікарі обов’язково рекоментують пройти реабілітацію у санаторно-курортних закладах, які спеціалізуються саме на таких видах реабілітації.

Для ендопротезування у Любомльському ТМО використовують суглоби українського виробництва, якість яких перевірена багатьма українськими клініками. Їхній ресурс становить до 20 років. Тобто людина після операції може жити звичайним життям.

Телефон для консультацій та довідок: 096-86-82-859 – Андрій Олександрович Бондаренко.