Перемоги на «Волинській гуковиці»

Втішні вісті надійшли з царини культури: представники Любомльщини стали переможцями Сьомого Всеукраїнського конкурсу виконавців на сопілці та цимбалах «Волинська гуковиця», який днями проходив у Луцьку. До участі у творчому змаганні зголосилися майже 90 конкурсантів та колективів з Волинської, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Київської, Харківської областей. Цьогоріч конкурс проводився у змішаному форматі: позмагатися у майстерності гри на інструментах учасники могли як очно, так і дистанційно.

Приємно повідомити, що народний аматорський ансамбль народної музики «Любомльські музики» у номінації «Ансамблі» став переможцем серед колективів, які брали участь у конкурсі дистанційно.

«Попередньо була думка виступити на творчому заході наживо, — розповідає керівник «Любомльських музик» Анатолій Сацюк. — Та все ж вирішили перестрахуватися і взяти участь дистанційно, оскільки всі хлопці з нашого колективу є учасниками духового оркестру, який забезпечує гідне поховання полеглих військовослужбовців, відтак, міг статися збіг, коли у день конкурсу довелося б їхати на похорон… Також наголошу, що членами журі були найкращі сопілкарі та цимбалісти України, і це додатково підтверджує наш високий професійний рівень, отож, ми з гідністю представляємо наш Любомльский край. Наостанок цікавий факт: сопілка, на якій я виконував основні мелодії, була придбана нещодавно, її з ясена, у який влучила блискавка, виготовив майстер з м. Долина Івано-Франківської області. Нагадаю, зазвичай на Прикарпатті та Закарпатті з дерева, в яке влучає блискавка, роблять обереги».

Ще один здобуток музикантів нашого краю на конкурсі — перше місце юного сопілкаря, вихованця Любомльської дитячої музичної школи Арсена Левчука, який дистанційно брав участь у віковій категорії 6-8 років.

Вітаємо та бажаємо нових творчих звершень!