Реалізовують пілотний проект

В Головненській громаді розпочато реалізацію пілотного проєкту Міжнародного надзвичайного фонду допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) «Забезпечення системного реагування на потреби дітей, які повернулись до біологічних сімей з інтернат них закладів, та дітей групи ризику». Реалізація проєкту здійснюватиметься безпосередньо регіональними відділеннями та партнерськими організаціями «Ліги соціальних працівників України» у Волинській  області. Проєкт буде впроваджуватися впродовж 6 місяців, повідомляють на сайті громади.

Метою проєкту є підтримка дітей та сімей через систему швидкого реагування на надзвичайні ситуації у сфері захисту дітей та надання їм соціальних послуг, запобігання вторинній інституалізації дітей.

Однією з основних активностей проєкту буде проведення належного оцінювання потреб дітей у соціальній допомозі, забезпечення соціального супроводу сімей, у які повернулись діти з інтернатних закладів та сімей опікунів/піклувальників.

Для належного оцінювання потреб та подальшого соціального супроводу таких сімей за результатами фахового конкурсного відбору, проведеного громадською організацією «Ліга соціальних працівників України» відібрано 2 фахівці із соціальної роботи: (Тетяна Семенюк, Ярослава Ляшук) для даних фахівців розроблено відповідний методичний інструментарій та навчено застосовувати його у роботі з сім’ями та дітьми у Головненській громаді.