Колишній голова Любомльського суду пішов у відставку

Степан Чишій, який понад 30 років працював суддею Любомльського районного суду, пішов у відставку. Також він отримав право на довічну державну виплату, яка, зважаючи на його стотисячну зарплату під час війни, буде чималою. 

Про це йдеться у рішенні Вищої ради правосуддя та на сайті Любомльського районного суду, пише Сила правди.

Постанову про звільнення Степана Чишія прийняли у кінці серпня цього року.

Згідно законодавства України піти у відставку та отримати так звану пожиттєву субсидію можуть лише ті служителі Феміди, які пропрацювали на посаді судді не менше 20 років, не мають серйозних скарг і не брали хабарів.

Загальний стаж Степана Чишія – понад 35 років. Туди зарахували і 2,5 роки навчання, і майже три роки роботи в прокуратурі у 90-х. Суддею Любомльського районного суду його призначили ще у далекому 1996 році. Там він пропрацював 27 років, а певний період і взагалі був єдиним його суддею й фактично поєднував обов’язки голови суду, судді та слідчого судді.

Таким чином через нього проходила більшість справ Волинської митниці. Наприклад, справи про незаконний перетин кордонухабарництво, ввезення заборонених речовин, контрабанду тощо.

За підрахунками «Сили правди», у 2022 році служитель Феміди входив у ТОП-10 голів волинських судів з найвищими зарплатами. У нашому рейтингу він посів шосту сходинку із виплатою у 111 тисяч на місяць. Очевидно, що і довічна виплата буде чималою, адже розраховується на основі розміру заробітної плати та стажу: від 50 до 90%.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала про те, скільки грошей волинські судді пожертвували на армію та як дехто із них намався відсудити у держави недоплачену зарплату за час коронавірусної кризи.