На Любомльщину завітають учасники Всеукраїнської освітянської конференції

Ось вже понад тридцять років в Україні діє Асоціація керівників освітянських закладів «Відроджені гімназії України», яка об’єднує у своїх рядах керівників гімназій, ліцеїв, колегіумів, НВК, а також працівників органів управління освітою зі всіх регіонів України.

Мета її діяльності — розбудова національної системи освіти в Україні як важливого засобу творення держави, сприяння громадсько-державному управлінню освітою та захист прав та інтересів своїх членів. Серед основних завдань —      участь у підвищенні інтелектуального рівня учнів шляхом поширення гуманітарних, природничо-наукових, технічних, економічних, екологічних знань, розвиток освітньої самосвідомості населення України; сприяння запровадженню новітніх технологій у сфері освітньої діяльності; аналіз стану та перспектив розвитку законодавчого, фінансового та методичного забезпечення гімназій, ліцей колегіумів, НВК України; участь у здійсненні громадсько-педагогічної експертизи освітніх законодавчо-нормативних документів та механізму їх впровадження тощо.

Регулярно Асоціація у різних областях проводить свої конференції з різноманітних актуальних для освітянської галузі питань. Цьогорічна, тридцять першу за ліком, відбудеться з 2 по 6 жовтня на теренах Волині. Тема заходу — «Стратегія проведення реформи системи освіти України в умовах  воєнного стану та входження у європейський освітній простір».

Як розповів «Нашому життю» голова оргкомітету з проведення конференції, директор Машівського ліцею Микола Оніщук, очікується, що участь у ній візьме близько сотні освітян з усіх куточків України — як керівників навчальних закладів, так й управлінців. Проживатимуть вони на базі «Гарт» поблизу Світязя. Заплановані практичні заняття та обмін управлінським досвідом. У ході роботи учасники відвідають навчальні заклади Луцька, Ковеля, а також завітають до нас на Любомльщину, де 5 жовтня відвідають Машівський ліцей.

«Відтак, нині ведеться підготовка, щоб гідно презентувати навчальний заклад», — каже Микола Оніщук.

Також для гостей передбачена культурна програма, яка передбачає екскурсії визначними місцями Волині: до урочища Вовчак, Замку Любарта та Окольного замку у Луцьку, музею Лесі Українки у Колодяжному та в урочище Нечимне, Шацькими озерами.

«Мені доводилося брати участь у таких заходах, які проводилися на  Тернопільщині, Одещині, Закарпатті, у Трускавці, — каже співрозмовник. — Повірте, подібні заходи замінюють кілька років роботи, бо там переймаєш передовий досвід колег, а він, як відомо, безцінний».