За рік “Устилуг” пропустив більше транспорту ніж “Ягодин”

Торік «Устилуг» вперше випередив «Ягодин» за кількістю автотранспорту, який проїхав через через цей митний пост.

Про це повідомляє Волинська митниця.

Міжнародний  автомобільний пункт пропуску відкрили 6 січня 1945 року і довгий час розглядали як “молодшого брата” балуваного реконструкціями “Ягодина”. Україна як незалежна держава розбудувала “Устилуг” у 1997 році. Після цього, уперше в історії українсько-польських стосунків, саме там впровадили експериментальний проєкт спільного митного і прикордонного контролю. З 2000-го року “Устилуг-Зосін” заявив про себе як про міжнародний пункт пропуску. Однак спроможності оцінювались “туристичними”: для переміщення громадян на легкових авто масою до 3,5 тонн. Під час пандемії коронавірусу у 2020-21 роках пункт пропуску взагалі припиняв роботу.
Але з початком повномасштабного вторгнення він став універсальними і широко відкритими дверима в Європу для мільйонів громадян, які перетинали українсько-польський кордон пішки або в автомобілях, незалежно від їхніх габаритів. За 2023 рік, зокрема, “Устилугом” скористалось понад 1,5 млн водіїв та пасажирів, які перетинали кордон в обох напрямках на легкових (майже 380 тисяч), вантажних (майже 60 тисяч) авто або в автобусах (понад 16 тисяч рейсів).
Таким чином, зважаючи на заборону пропуску легкових авто та блокування руху ваговозів через “Ягодин”, митний пост “Устилуг” вперше випередив свого багаторічного “наставника”. У 2023 році ним скористалося 453 тисячі транспортних засобів проти 420 тисяч, які перетинали кордон через “Ягодин”.
Принагідно зауважуємо, що такі підсумки 2023 року примушують глибоко засумніватися у доцільності продовження заборони руху легкових транспортних засобів та нерегулярних пасажирських перевезень через “Ягодин”. Порожнеча, яка триває в ньому уже майже 2 місяці, – то заморожені державні ресурси. Ними могли б користуватись люди, які нині стоять у вже хронічних та виснажливих чергах перед “Устилугом”. За добу у 2023 році він оформляв в середньому 589 машин на виїзд з України та 652 – на в’їзд. У їхніх салонах кордон перетинало за добу 4203 громадяни.