«Швидка» для Руденського інтернату

«Спільно з представниками Волинського благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» Руденському психоневрологічному інтернату, який гостро потребував санітарного транспорту, передали карету швидкої допомоги», — пише на своїй сторінці у фейсбуці голова Волиньради Григорій Недопад.

На утриманні інтернату близько 200 підопічних, половина з яких прикуті до ліжка або мають суттєві фізичні обмеження та складні діагнози. Ледь не щодня виникає потреба когось із мешканців доправляти в стаціонар чи на обстеження до медзакладів Ковеля, Любомля і Луцька. Тепер це питання вирішене і я щиро вдячний БФ «Дитяча місія. Україна» і його керівниці Lyudmyla Lonyuk, які відгукнулися на мій запит і доставили автомобіль вартістю 20 тисяч євро зі Швеції. Спецавтомобіль обладнаний усім необхідним медичним устаткуванням, має підвищену прохідність і автоматичну коробку передач. Меценати додатково укомплектували його запасними автопокришками.

Благодійний фонд «Дитяча місія. Україна» — це один з найбільших і найнадійніших партнерів. Жодного нашого запиту ця організація не залишила поза увагою. А з початком повномасштабного вторгнення взаємодія лише посилилася. Обсяг допомоги і цивільним, і військовим величезний. Місія придбала для наших громад 3 шкільні автобуси, на заміну відданих на фронт, спецавтомобіль для перевезення інвалідів-візочників і санітарний транспорт для військової частини; на постійній основі допомагають госпіталю інвалідів війни, обласній психлікарні і дитячому реабілітаційному центру «Фенікс»; в область доставлено сотні тонн гуманітарної допомоги — це і продукти харчування, і медикаменти, і меблі для лікарень, садочків, шкіл; усіляко підтримують і харчують вимушених переселенців; облаштовано вартістю в 1 мільйон гривень Дитячий простір для роботи з малечею, яка потребує допомоги. А нещодавно у зону бойових дій та для укриттів передали 300 металевих пічок для обігріву та приготування їжі. Їх на закуплені місією матеріали виготовили учні шведських профтехучилищ.

Скандинавська місія працює у 24 країнах світу і вже понад 30 років в Україні, суттєво підтримуючи найбільш вразливі групи населення — одиноких, сиріт, багатодітні родини, людей з тяжкими захворюваннями, інші категорії.