Зеленський запропонував Туску і Дуді зустрітися на кордоні

Президент України Володимир Зеленський звернувся до партнерів України у Європі та, передусім, у Польщіщодо ситуації на українсько-польському кордоні. За його словами, він доручив українському уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні між двома державами. Зеленський запросив польских прем’єра та президента підтримати цей діалог. Він також звернувся до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь її представник.

Відповідне звернення Зеленський оприлюднив на своєму телеграм-каналі, повідомляє Суспільне.

“Хочу звернутись до всіх, хто памʼятає, що означає повний сенс слова “солідарність”. Слова, яке так сильно змінило історію всієї нашої Європи до кращого. Це було. І багато в чому є. Але ми бачимо й надмірну та несправедливу політизацію зараз, через яку спільні досягнення можуть почати розсипатися”, — наголосив Зеленський.

Саме так розсипатися, як українське збіжжя, яке, на жаль, світ побачив на польських дорогах, грубо викинутим із машин та вагонів, додав президент.

Він сказав, що доручив українському уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні між Україною та Польщею. Йдеться про главу уряду України, увесь уряд від логістики до аграрного сектора і, звичайно, міністра оборони України, бо ця блокада на кордоні додає загроз і для постачання зброї на фронт, пояснив президент.

“І я прошу тебе, Дональде, пане премʼєр-міністре, теж приїхати до кордону. Анджею, пане президенте, я прошу тебе підтримати цей діалог. Це національна безпека. Ми не маємо це затягувати. Найближчі дні дають нам шанс це зробити”, — сказав Зеленський.

За словами Зеленського, він готовий бути також на кордоні разом із урядом. Він також звернувся до Єврокомісії через необхідність зберегти єдність у Європі, яка є фундаментальним інтересом Євросоюзу. Тому Україна, за словами президента, звертається до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник Єврокомісії.

“Досить Москви на наших землях. Досить непорозумінь. Не можна принижувати одне одного, не можна принижувати ані українських, ані польських фермерів. Нам потрібна єдність. Нам потрібні рішення – між нами, Україною та Польщею, та на рівні всієї Європи”, — додав Зеленський.