У селі на Ковельщині запровадили карантин через африканську чуму у свиней

Біля села Синове Ковельського району в радіусі трьох кілометрів від місцевого лісництва встановили карантинну зону. В громаді зафіксували випадок африканської чуми свиней.

Про це повідомив голова Сереховичівської громади Ростислав Шиманський. З його слів, за 3,7 кілометра від села Синове знайшли трупи двох диких свиней, пише Суспільне.

Рішення про запровадження карантину, який діятиме 40 днів, ухвалили напередодні на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ковельській райдержадміністрації.

Територія філії “Ковельське лісове господарство”, де виявили хворих на африканську чуму свиней, учасники комісії визнали неблагополучним пунктом. Також в радіусі 10 кілометрів встановлена зона спостереження, до якої увійшли села Синове, Соколище та Шкроби.

Голова громади Ростислав Шиманський додав: у разі виявлення захворювання чи загибелі домашніх свиней місцеві жителі мають повідомляти сільську раду, поліцію або Держпродспоживслужбу.

Що кажуть в Держпродспоживслужбі про чуму свиней на Волині

Двох загиблих диких свиней під час обходу на території філії “Ковельське лісове господарство” виявив близько 19 години 14 березня 2024 року єгер, розповіла в коментарі Суспільному головна спеціалістка відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби області Анна Синя.

15 березня було проведено розтин тварин та відбір матеріалу. Далі, каже Анна Синя, свиней захоронили, а їхнє місце загибелі продезінфікували.

Відібрані проби були направлені у Волинську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. За результатами експертизи, у пробах біоматеріалу було встановлено діагноз — африканська чума свиней.

Наразі спеціалісти ветмедицини Старовижівського відділу обходять двори та оглядають поголів’я свиней, а користувачі мисливських угідь обстежують територію задля виявлення хворих чи загиблих тварин.

Станом на 19 березня нових випадків захворювання або загибелі свиней в області не виявлено, додала Анна Синя.

Довідково: африканська чума свиней — інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней, збудником якого є вірус. Проявляється гарячкою, синюшністю шкіри та крововиливами внутрішніх органів. Для людей ця хвороба не несе небезпеки, а для свиней є летальною. Ліків та вакцини від африканської чуми немає, тому важливо не допускати її поширення.