Перший самостійний крок

Днями хірурги-травматологи Любомльського ТМО вперше самостійно зробили операцію з ендопротезування – заміни кульшового суглобу. Нагадаємо, що раніше такі оперативні втручання у нашому ТМО проводились із допомогою хірургів із Хмельниччини, котрі спеціалізуються на проведенні таких операцій, повідомляють у Любомльському ТМО.

Пацієнтка – 72-річна жителька Любомля. Жінка майже два тижні тому отримала перелом  шийки стегна. Тож єдиним виходом стала операція із заміни кульшового суглоба. Провели операцію завідувач травматологічного відділення Андрій Бондаренко та лікарі-травматологи Олександр Скучинський та Микола Приказюк, анестезію забезпечував лікар-анестезіолог Мирослав Франчук.

«Часто ендопротезування – це єдиний шанс для людини уникнути інвалідного візка і повернутися до повноцінного життя. За рахунок новітніх методик ми проводимо протезування хворого суглоба з найменшим ризиком для пацієнтів», – зазначає Андрій Бондаренко.

Операція з ендопротезування кульшового суглоба застосовується при таких захворюваннях, травмах і їх наслідках:

  • Артроз кульшового суглоба – це стан, при якому гладкі ковзаючі поверхні суглоба (суглобовий хрящ) пошкоджуються. Зазвичай це призводить до болю, тугорухомості і зниження амплітуди рухів в суглобі. Найбільш поширений вид артрозу – це деформуючий остеоартроз, який, як правило, розвивається у літніх пацієнтів в результаті зношування хряща.
  • Перелом шийки стегнової кістки (перелом «шийки стегна»)

У літніх людей такі переломи часто не зростаються і найбільш надійним і безпечним виходом з цієї непростої ситуації є ендопротезування кульшового суглоба, яке дозволяє не просто підняти літню людину на ноги, а врятувати їй життя.

  • Суглоб може руйнуватися і в результаті запальних захворювань (артритів), таких як ревматоїдний артрит і інших, в тому числі і аутоімунної природи.

Операція із заміни суглобу триває 1,5-2 години в залежності від складності. Вже протягом першої доби після операції пацієнту можна присідати на ліжку, а наступної доби – вставати та робити перші кроки.

Також важливим етапом післяопераційного відновлення є реабілітація. Загальний термін реабілітації залежить від віку пацієнта, особливостей операційного впливу та триває в середньому 3-4 місяці. Тож за цей період пацієнт може повернутися до повноцінного життя.

За консультацією звертайтеся до завідувача травматологічного відділення Андрія Олександровича Бондаренка: 0968682859