В цьому році українці відкрили рекордну кількість фопів. Скільки на Волині?

Понад 74 тисячі нових фопів відкрили українці за перший квартал 2024 року за даними Єдиного державного реєстру. Це на 33,6% більше, ніж за перший квартал минулоріч.

Більшість бізнесів відкривають на Київщині та на Дніпропетровщині. Лідують підприємці у сфері торгівлі, надання індивідуальних послуг та ІТ.

Про це повідомляє Опендатабот за даними Єдиного державного реєстру.

«Рекордні 74 050 нових ФОПів відкрили українці за перший квартал 2024 року. Це на третину більше, аніж торік, та 18% більше, аніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році», – йдеться у повідомленні.

Беззаперечним лідером за кількістю нових справ останні роки залишається столиця. За перший квартал поточного року у Києві зареєстрували 10 252 нових бізнесів — це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина: 6,8 тисяч новостворених бізнесів. Замикає трійку лідерів Київська область: 5,7 тисяч нових фопів.

На Волині протягом першого кварталу цього року зареєстрували 2243 ФОПів.


Чверть новозареєстрованих ФОПів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера, незмінна протягом останніх 4 років. Серед найбільш запитаних напрямів бізнесу серед українських підприємців також опинилися надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.