Покликання — рятувати життя

Працівники швидкої медичної допомоги — це люди, перед якими ми завжди, як мовиться, знімаємо капелюха і до яких ставимося з особливою повагою, віддаючи належне, адже досить часто від їхніх умінь, досвіду й професіоналізму залежить найцінніше — чи житиме людина.

26 фельдшерів і 28 водіїв та санітарка — таким є штат працівників Любомльського відділення екстреної медичної допомоги — медицини катастроф, яке обслуговує жителів нашого краю та сусідньої Шаччини. Окрім Любомля, працюють пункти у селищах Головне, Шацьк, селі Рівне. Протягом одного місяця вирушати за викликом їм доводиться в середньому пів тисячі разів. Орієнтовно це 16-18 виїздів щодня. Влітку їх традиційно більше, і ця статистика зазвичай зростає по Шацькому пункту, коли відбувається наплив відпочивальників. Серед найпоширеніших екстремальних станів, через які люди кличуть медиків на порятунок —інфаркт, гострий мозковий інсульт, алергічні реакції, утоплення, задишка, болі у серці, дорожньо-транспорті пригоди, травматизм тощо.

Ось вже дюжину літ цей колектив очолює старший фельдшер Аліна Трофимович. Своє рішення стати медиком пояснює просто: «Свого часу моя бабуся, Алла Анатоліївна Трофимович, багато літ працювала на швидкій, тож мій професійний вибір, був визначений, як мовиться, мало не з дитячого садочка. Ще змалку дорослі мені говорили, що я працюватиму у медицині, готували до цього — і морально, й теоретично».

Розповідь читайте у завтрашньому номері газети «Наше життя» (28 травня 2024 року)

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), у магазині «Продуктовий маркет» поблизу автостанції, у продуктовому магазині на розі вулиць Української Армії, Шевченка і Прикордонників (перехрестя «Рогатка»), у продуктовому магазині на розі вулиць Незалежності і Прикордонників а також передплатити в редакції, у листонош чи заповнивши форму на сайті Укрпошти.