День бюджету провели у Вишнівській громаді

У центральній садибі Вишнівської громади відбувся День бюджету – інформаційно-просвітницький захід, метою якого було створення умов для ефективного формування та використання місцевого бюджету в інтересах громади шляхом підвищення доброчесності, прозорості бюджетного процесу та забезпечення участі громадян у ньому.
  Про це інформують у Вишнівській сільській раді.
Учасниками дійства були представники виконавчих органів ОМС, депутати, молодь, учнівське самоврядування, організації громадянського суспільства (ОГС), бізнес та інші.
Нагадаємо, що Вишнівська сільська рада стала однією з десяти громад у Волинській області (та однією із сорока громад в Україні), які пройшли конкурсний відбір та стали учасниками Проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», що впроваджується Громадське партнерство “За прозорі місцеві бюджети” за підтримки HOVERLA / проєкт USAID в Україні.
Захід розпочався із вшанування пам’яті полеглих на війні захисників України хвилиною мовчання, після чого сільський голова Віктор Сущик звернувся до присутніх з вітальним словом.
Своїми виступами усіх порадували представники комунального закладу «Центр культури, мистецтва, естетичного виховання та спорту», заспівавши патріотичні пісні про Україну, та вихованці Вишнівського дошкільного навчального закладу, які підготували символічний танець з прапором нашої держави.
До проведення заходу долучилася експертка Проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» Марія Орлова, яка розповіла про сам Проєкт, метою якого є формування в громаді інфраструктури для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу, а також поширення та
передача успішного досвіду, та практик Проєкту іншим громадам.
Пані Марія зазначила, що Вишнівська громада першою в цьому році, серед інших громад-учасниць в Україні, відзначає День бюджету.
До слова приєдналася й начальник фінансового відділу сільської ради Любов Ющук, яка розповіла про структуру місцевих податків, доходи загального фонду за період з 2018 по 2024 роки та презентувала бюджет громади на 2024 рік.
Мешканці громади, які мали ідею, на що саме необхідно передбачити кошти з місцевого бюджету на 2025 рік, отримали можливість самостійно подати свою пропозицію до проєкту бюджету на наступний рік – письмово та в електронній формі через QR- код.
Екватором події було проведення уроку фінансової грамотності з учнівською молоддю. Експертка Проєкту Марія Орлова детально розповіла, що таке бюджет, з чого він формується, які його основні складові та як громадськість може подати свої пропозиції до формування бюджету. Учні мали змогу взяти участь у вікторині на знання бюджетних термінів та квесті, за що отримали подарунки від сільської ради.
Впродовж заходу відбулась благодійна ярмарка на підтримку Збройних сил України. Вдалося виручити кошти в сумі 23 700 грн., які будуть спрямовані на підтримку наших військових та, неодмінно, наближуть нашу перемогу.