Донорів багато, та не всі із них почесні

Серед нас є величезна кількість щирих, жертовних і безкорисливих людей, які готові простягнути руку допомоги, якщо йдеться про порятунок інших, порою навіть зовсім незнайомих. До такої достойної когорти по праву належить і наш співрозмовник, Почесний донор України Микола Шафран. Упродовж багатьох літ чоловік регулярно займався цією благородною справою. Погодьтеся, просто так подібних звань не присвоюють.

…Донорський «стаж» Миколи Шафрана — понад сорок літ. Запитую, скільки ж разів за цей період було кровоздач. «Та хто його знає, — замислюється чоловік, — може 60-80 разів, я їх не рахував». Відтак, пробую підрахувати в середньому: 70 разів по 450 грамів (максимально допустима доза). Виходить понад 30 літрів. Враховуючи, що у тілі дорослої людини в середньому 5,6 літра крові, у Микола Антоновича вона повністю оновилася щонайменше п’ять разів!..

Розповідь читайте у завтрашньому номері газети «Наше життя» (11 червня 2024 року)

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), у магазині «Продуктовий маркет» поблизу автостанції, у продуктовому магазині на розі вулиць Української Армії, Шевченка і Прикордонників (перехрестя «Рогатка»), у продуктовому магазині на розі вулиць Незалежності і Прикордонників, а також передплатити в редакції, у листонош чи заповнивши форму на сайті Укрпошти.