Пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» суттєво розширять

Збудують додатковий вантажний термінал та пішохідний перехід на пункті пропуску

Агентство відновлення в співпраці з Проєктом USAID «Економічна підтримка України» та субпідрядником Проєкту USAID Miyamoto International Ukraine завершили розробку передпроєктних пропозицій для прикордонного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ».

Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, пише Волинь-нова.

Нова інфраструктура дозволить впровадити вдосконалену систему сучасних контрольних процесів на основі безпаперових технологій та автоматизованого управління рухом, що підвищить пропускну спроможність КПП на 10–15 %.

Будівництво включає створення нових транспортних та пішохідних маршрутів, а також будівництво необхідних споруд і контрольних точок. Плануємо завершити роботи до кінця серпня 2025 року.

Як у новій реконструйованій зоні існуючого терміналу, так і в новому вантажному терміналі будуть враховані гендерно чутливі та інклюзивні елементи дизайну. Такими є добре освітлені доріжки, окремі санітарні приміщення та спеціальні зони для жінок із дітьми та людей з інвалідністю.

Наразі пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» обробляє 340 вантажівок, 25 автобусів та 550 автомобілів протягом 12-годинної зміни. Реконструкція вантажного терміналу та пішохідного переходу, а також реорганізація та оптимізація транспортної схеми збільшить пропускну спроможність пункту до 640 вантажівок, 50 автобусів та 1000 автомобілів протягом кожної 12-годинної зміни. Оптимізація транспортної схеми – це влаштування 20 смуг для вантажівок, 12 смуг для автомобілів, 4 смуги для автобусів та пішохідного коридору.

Завдяки цим покращенням пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» зможе працювати постійно з річним потоком відвідувачів у 3 519 000 людей, 242 000 автомобілів, 331 200 вантажних одиниць та 31 050 автобусів. Це потенційно допоможе суттєво збільшити експорт та економічне відновлення України.

Довідково: У 2023–2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.