Волинська бригада повернулася додому

Вчора в обласному центрі сердечно вітали захисників та захисниць 100-ої ОМбр, які більше року виконували бойові завдання на передовій лінії фронту. Серед присутніх – начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко, який особисто подякував військовослужбовцям від імені волинян.

Про це повідомляють у Волинській ОВА.

На початку грудня 2022 року волинська бригада отримала свій бойовий прапор. Упродовж 15 місяців «сотка» безперервно перебувала на нулі, знищувала ворога на Бахмутському, Лиманському, Купянському, Покровському напрямках. Найдовше, понад рік волинська бригада тримала оборону в серебрянському лісі, на споконвіку українській Луганщині. За цей час бійці не здали жодної позиції, не зробили жодного кроку назад. Навпаки – відбили у ворога понад 10 позицій.

За це окупанти прозвали бійців сталевої сотки суперспецназом та корінними бандерівцями. Адже 90 % військовослужбовців волинської бригади тероборони є добровольцями.

8 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський вручив сотій бригаді тероборони Волині відзнаку «За мужність та відвагу», яка тепер розміщена на бойовому прапорі бригади. А 30 березня 2024 року на базі бригади сформували 100-у механізовану бригаду Сухопутних військ ЗСУ.

За ці 15 місяців «на нулі» підрозділи бригади знищили 48 ворожих танків, 118 бойових броньованих машин, 30 артилерійських систем, 185 одиниць автомобільної та спеціальної техніки, 1740 окупантів залишилися на полі бою а 4441 зазнав поранень.

“Дякую кожному з вас за чесне та гідне виконання бойових завдань, 100-у ОМбр недарма називають «сталевою»! Нехай цей перепочинок додасть всім сил від зустрічей з рідними і друзями, від спокою перебування на Волині, адже саме ви забезпечили цей спокій. Від імені волинян дякую за кожен мирний день», – наголосив Юрій Погуляйко, вручаючи почесні відзнаки військовим.

Спільною хвилиною мовчання присутні вшанували подвиг Героїв, що повернулись додому «на щиті» – вічна пам’ять полеглим воїнам волинської землі. Честь!

Відзначимо, що висловити подяку бійцям та бійчиням волинської «сотки» також особисто прийшли керівники обласної та місцевої влади, волинських громад, районів, заступник голови Рівненської ОДА, військове керівництво, очільники громадських організацій і представники підприємств.