Справи судові

Любомльський районний суд розглянув матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності чоловіка, якого зловили п’яним за кермом авто. Про це йдеться у постанові суду від 13 січня цього.

Чоловік 30 листопада минулого року на вулиці Незалежності в Любомлі керував автомобілем «Сітроен» напідпитку.

На розгляд справи чоловік не з`явився, направивши до канцелярії суду заяву про розгляд справи за його відсутності. У своїй заяві чоловік вину визнав повністю, просив провадження в справі закрити на підставі статті 22 КУпАП. До заяви додав позитивні характеристики: довідки військової частини, військово-лікарської комісії, МСЕК, виписку з медичної картки, витяг з протоколу засідання військово-лікарської комісії про поранення, обставини травми; копії військового квитка, посвідчення, витягу з наказу командира військової частини, подяки голови Волинської облради, посвідчення про нагородження медаллю «Захиснику Вітчизни». Винність особи у вчиненні правопорушення повністю стверджена матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення, результатом тесту, відеозаписом події.

При вирішенні питання про відповідальність суд врахував, що чоловік вперше притягується до адміністративної відповідальності і щиро кається у вчиненому; позитивно характеризувався по місцю несення служби та характеризується за місцем проживання, перебування на військовому обліку. Є учасником бойових дій, під час виконання бойового завдання в ході антитерористичної операції одержав вогнепальне поранення. Має нагороду Президента України – медаль «Захиснику Вітчизни». Правопорушення не призвело до тяжких шкідливих наслідків, а накладення стягнення не відповідатиме суспільній шкідливості вчиненого і особі порушника. Суддя постановив на підставі статті 22 КУпАП від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, звільнити та обмежитись усним зауваженням. Провадження в справі закрити. Посвідчення водія повернути.

Тим часом, ще один чоловік, будучи напідпитку, не знайшов нічого кращого, аніж посеред ночі справити нужду на… патрульне авто поліцейських. Суд дав адекватну оцінку такому способу «самовираження» і покарав «люрника» штрафом у 255 гривень. Також він сплатить 420 гривень судового збору.