На «Ягодині» затримали велику партію наркотичної сировини

Служба безпеки України блокувала на Волині контрабанду з Євросоюзу великих партій прекурсорів, з яких виготовляли психотропи у підпільних нарколабораторіях.

Оперативники спецслужби затримали у міжнародному пункті пропуску «Ягодин» одного з кур’єрів наркоугруповання. Він намагався ввезти в Україну майже 500 пігулок зі вмістом псевдоефедрину, прихованих серед продуктів харчування. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

У межах досудового розслідування слідчі СБ України задокументували, що організаторами наркобізнесу є мешканці Волинської та Рівненської областей.

Загалом зафіксували контрабанду майже п’яти тисяч наркомістких пігулок до однієї з підпільних лабораторій. Товар наркоділки реалізовували дрібними партіями на території Рівненщини, де знаходилось підпільне «виробництво».

Під час проведення обшуків за місцями проживання фігурантів та розташування нарколабораторії правоохоронці вилучили майже кілограм перемеленого прекурсору, підготовленого для виготовлення «первинтину», хімічний посуд, необхідний для його синтезу, а також готові наркотики та психотропи. У зловмисників також виявили незареєстрований пістолет марки «Беретта» з боєприпасами та бойові гранати Ф-1 та РГН із запалами.

Наразі встановили особи двох організаторів, одному з них оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 305 Кримінального кодексу України. Після проведення відповідних експертиз та комплексу слідчих дій вирішуватиметься питання щодо оголошення підозри всім фігурантам провадження у вчиненні злочину з кваліфікуючою ознакою – вчинення злочину в складі організованої злочинної групи.

Операція проводилася спільно з оперативниками Луцького прикордонного загону під процесуальним керівництвом прокуратури Волинської області.