Найчарівніша та найпривабливіша «Міс Любомльщини»

Карина Цупко

На теренах нашого краю за роки незалежності подібні до конкурсів краси дійства організовувалися тричі, враховуючи фотоконкурс «Міс Любомльщини», проведений нашою газетою у 2016 році. Тоді переможницею, згідно голосування читачів газети, стала жителька Любомля, студентка КНУКІМ Карина Цупко .Нині вона активно подорожує світом, стала учасницею декількох телевізійних проектів, від участі в яких не збирається відмовлятися і в подальшому. А перший конкурс, який тоді мав назву «Найчарівніша та найпривабливіша» був проведений рівно чверть століття тому, в березні 1995 року. Його організатором став районний будинок культури, який за рік до того очолила Лідія Климович. «Готувалися довго, сама писала сценарій, відбирали учасниць з усіх установ району, — пригадує Лідія Андріївна. – Найважче було переконати дівчат приймати участь, повірити у власні сили та можливості. Пізніше ми проводили щось подібне зі свекрухами, тещами, зятями та невістками. Кожного разу глядачів і вболівальників збиралося повні зали». «Дійсно, під час репетицій ми всі знали, що маємо робити, добре пам’ятали слова, кожен рух, — ділиться враженнями учасниця конкурсу Олеся Сацюк. – Однак, коли вийшли на сцену і побачили заповнену залу – все якось забулося від хвилювання. Виручали організатори, підбадьорювали глядачі та й самі учасниці. Зараз важко вже згадати якісь деталі, але пам’ятаю чи не всіх дівчат, хто тоді брав участь. Із деякими  познайомилися прямо на сцені і підтримуємо гарні відносини й донині». Ще одна із найчарівніших та найпривабливіших Любов Герасимчук (Ющук), добре пам’ятає всі конкурси і те, як вони проходили. «Якщо за торти, які ми випікали та прикрашали вдома хвилювань було найменше, то за музичні конкурси хвилювалися найбільше, — говорить вона. – Потрібно було продемонструвати свої вокальні та хореографічні здібності. Зрозуміло, що кожна із нас прекрасна артистка для вузького кола глядачів, своїх рідних, а за те, як тебе оцінить широкий загал – переживали всі. Проте і до цього ми були готові, адже з нами займалися, «ставили» танці, підганяли звучання пісні тощо. Інтелектуальний конкурс залишався загадкою і тут кожен міг розраховувати на себе, на свої здібності, ерудицію та винахідливість. В принципі перемогла дружба і всі учасниці, глядачі, організатори тим тішилися».
А ось на наступному конкурсі краси та грації «Міс Любомль – 2011» журі таки визначало переможниць та номінантів. Всього їх було восьмеро. А головний титул дістався Діані Іваницькій (див. фото). Сьогодні вона проживає з чоловіком, теж любомльчанином, у Києві, працює в салоні краси. До рідного міста приїжджає досить часто, відвідати близьких, допомогти по господарству. Завжди усміхнена, доброзичлива та комунікабельна. Напевне, саме це й приглянулося журі, яке віддало більшість своїх голосів їй. «Брати участь в конкурсі я не хотіла, але пообіцяла Юрію Децю, головному організатору, що від школи буде багато бажаючих. А коли не знайшлося нікого – довелося самій виконувати свою ж обіцянку. Часу на підготовку вистачало, тим більше, що сам конкурс двічі переносився.  Готуватися допомагали друзі та рідні.  Сестра написала пісню і акомпонувала  мені на сцені. З однокласником Сергієм Лончуком підготували і виконали танець, а стиліст-візажист Таня Федчишина допомагала із зачісками та сукнями– до кожного номеру вони були різні. Найбільше запам’яталася атмосфера в залі. Маса глядачів, неймовірна підтримка всіх учасниць, а мені здалося, що в мене вона була найменшою. Проте тоді, на сцені, я думала тільки про перемогу, адже всі разом ми доклали для цього стільки зусиль». Мені ж особисто запам’яталися очі найменших глядачів. Кожна із неймовірним захопленням дивилася на учасниць і представляла себе на їх місці. Дехто навіть намагався приміряти наряди чи бодай на хвилиночку вибігти на сцену. Ми тоді поцікавилися у маленької Світланки Сахарук: «Тебе не беруть на конкурс?».

— Не беруть, ще замала. Я приїхала вболівати за сусідку, але коли підросту, обов’язково візьму участь…

Хочеться вірити, що її надії таки виправдаються і найближчим часом на Любомльщині, вже подорослішавши, нові красуні демонструватимуть свою чарівність та привабливість, а титулів та корон в організаторів не забракне.