Президент, Кабмін, Верховна Рада: хто вирішить питання забезпечення газом?

Як неодноразово повідомлялося в пресі, жителям двох негазифікованих районів, Любомльського та Шацького, з жовтня 2019 року не постачають скрапленого газу. Куди вони тільки не зверталися щодо вирішення питання, проте час іде, а проблема залишається. В січні цього року одразу всі гілки влади Волині від ОТГ Любомльського району до ОДА та обласної ради включилися в цей процес. Але й це ніякої користі не дало. Тоді жителі направили звернення президенту Володимиру Зеленському, зібравшипід ним близько півтора тисячі підписів. Жодної відповіді, хоча б з полумяним привітом не отримали по сьогоднішній день.

Тепер питання щодо забезпечення волинян скрапленим газом знову підняли в облраді. На засіданні постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ розглянуто спільний лист Любомльської районної ради та Любомльської районної адміністрації, звернення Любязівського сільського голови, а також рішення Ковельської районної ради «Про звернення до Кабінету Міністрів України, Волинської ОДА, Волинської обласної ради щодо забезпечення населення скрапленим газом», – повідомляється на сайті Волиньради.

В усіх документах висловлена стурбованість з приводу того, що з жовтня 2019 року припинене постачання скрапленого газу для населення.
Заступник директора департаменту – начальник управління ЖКГ облдержадміністрації Андрій Пиріг каже, що забезпечення скрапленим газом населення є проблемою не лише для Волині, а й для всієї України і з цього приводу виконавча влада області уже неодноразово зверталась до профільного Міністерства. Він розповів, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу» №570 від 16 жовтня 2014, закупівля Підприємствами об’ємів скрапленого газу для подальшої реалізації населенню відбувається на спеціалізованих аукціонах з купівлі – продажу скрапленого газу для комунально-побутових потреб населення. Між тим, з вересня 2019 року відповідний аукціон не проводився, відтак підприємства, які реалізовують скраплений газ на території Волинської області, не мали можливості здійснити закупівлю необхідних обсягів скрапленого газу, а залишки з попередніх аукціонів вже повністю реалізовано. Його слова підтверджує й начальник Волинського регіонального управління скрапленого газу ДП «Івано-Франківськгаз» Ігор Козачок. “У цьому питанні немає стабільності на рівні держави, аукціони не відбуваються, спеціалістів позвільняли. А через те, що аукціон не відбувся,  “Волиньгаз” не має змоги придбати та організувати реалізацію  скрапленого газу для населення. Це призведе до того, що деякі громадяни  будуть змушені самостійно вирішувати проблему. Люди шукатимуть різні варіанти, як придбати скраплений газ, зокрема на автомобільних газозаправних станціях, що категорично заборонено чинними нормативними документами і більше того, може призвести до нещасних випадків “, – каже він.
В результаті обговорення комісією підтримана пропозиція депутата Віктора Козака про прийняття Звернення Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України від Волині та до усіх обласних рад України щодо якнайшвидшого відновлення проведення спеціалізованих аукціонів та вирішення питання щодо забезпечення населення скрапленим газом.