Йшлося про захист водних біоресурсів під час нересту

Під  головуванням голови Любомльської РДА Олександра Устименка  та за  участі  провідного державного інспектора відділу охорони  водних  біоресурсів обласного управління державного агентства рибного господарства Володимира  Жигалюка  у четвер, 12 березня відбулася нарада з питань захисту  водних біоресурсів у водоймах району в нерестовий період. Про це повідомляють у Любомльській РДА

У нараді також взяли участь  представники державної екологічної інспекції, Держпродспоживслужби, районної організації УТМР, поліції, ОТГ та сільських рад району.

Задля координації дій при реалізації заходів з охорони водних біоресурсів у водоймах району в період нерестової заборони було обговорено проблемні  питання та  подальшу  співпрацю у напрямку  створення сприятливих умов  для природного відтворення риби  та інших водних біоресурсів.

Зокрема, голова РДА Олександр Устименко   акцентував на організації постів охорони, із залученням правоохоронних органів та водних біоресурсів на ділянках водойм, які є нерестовищами  та місцем  нагулу молоді риб та здійснення в установленому  законодавством порядку  контролю щодо  перевезення риби  та інших водних біоресурсів на автошляхах.

Окрім того, завідувач сектору з питань агропромислової політики Андрій Грижак  звернув увагу місцевих голів  на проведенні  роз’яснювальної роботи  серед населення  щодо заборони  ведення промислового та любительського рибальства у місцях нересту водних біоресурсів, а також добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест у такі строки починаючи з 1 квітня: по 20 травня — на річках; по 10 червня — на озерах, водосховищах, інших водоймах; по 30 червня — у придаткових водах річок.

За підсумками наради, вирішено посилити співпрацю усіх відповідальних служб щодо забезпечення належного здійснення заходів  у районі з охорони водних біоресурсів в період нерестової заборони та забезпечити відповідно до законодавства порядку контролю  за продажем  на ринках району водних біоресурсів та продуктів їх переробки.