За скільки нині оратимемо

Після теплої і безсніжної зими, яку, з огляду на такі обставини, і зимою назвати важко, стає очевидним, що весняна посівна не забариться. Ось лишень сонечко пригріє, і у полях закипить робота. А якою ж є економічно обґрунтована вартість оранки цієї весни?

Як пояснив кореспонденту «Нашого життя» зав. сектору з питань агропромислової політики Андрій Грижак, при розрахунку вартості до уваги береться низка критеріїв.

«Зокрема, ми відштовхувалися від вартості дизпалива 25,69  гривень за літр (станом на 24 березня), середньої витрати 20 л/га, заробітної плати, виходячи з мінімальних 4723 гривень (у розрахунку на 8-годинний робочий день)», — каже співрозмовник.

Також на кожен оброблений гектар додавали 50 гривень амортизації, 700 гривень на ремонт і придбання запчастин, 100 гривень інших нагальних витрат, а також 30 % рентабельності.

«Відтак, економічно обґрунтована ціна — 2067,30 грн. за га, або ж приблизно 21 за сотку, — зазначає Андрій Грижак — Зрозуміло, що трактористи братимуть більше, але ціна значно відрізнятиметься від економічно обґрунтованої, — це вже занадто. Зрозуміло, кожен хоче заробити, але якщо варість обробітку «зашкалюватиме», люди, ймовірно, просто менше сіятимуть».

Так це чи ні, час покаже. Врешті, з огляду на непевну ситуацію в країні, пов’язану з карантином, згадані вище цифри можуть змінитися.  Та все ж вірмо, що і поле засіємо, і нива родитиме, і все буде у нас добре.

Микола СЕРГІЄНКО.