Як навчаються учні в режимі «карантин»

Наразі, через карантин батьки і діти опинились у полоні своїх комфортних домівок. Та чи є це приводом до припинення навчання? Міністерство освіти вважає, що ні.

Як повідомляє «Українська правда», гарна новина в тому, що зараз 2020 рік і людство має величезні ресурси для розв’язання такої проблеми. Це рішення — онлайн платформи для дистанційної та змішаної освіти.

Вивчаючи практики зарубіжних освітніх закладів, можна зазначити, що школи в більшості країн світу, розуміючи тенденцію зростання епідемії, поступово переходять на e-learning. Так, значна частина Європи, Велика Британія та частина Азії вже запровадили для своїх учбових закладів освітні онлайн платформи та займаються дистанційно.

А як в Україні? На жаль, більшість шкіл України не були готові до такого швидкого розвитку подій. Через це введення практики дистанційного навчання є дуже важким для нашої системи освіти. Діти сидять вдома, батьки не розуміють, що з ними робити, а вчителі у розпачі — ЗНО, ДПА та підсумкові іспити ось-ось повинні були розпочатися.

Як же відбувається навчання в умовах карантину на Любомльщині, ми поцікавилися в громадах:

«Працюємо в режимі дистанційного навчання. Методики й платформи різні, — говорить керівник освіти Вишнівської ОТГ Василь Стрільчук. — На початку карантину навчання відбувалося за допомогою вебінарів, пізніше почали застосовувати інші методи й засоби комунікації. В основному навчальний процес проходить задовільно. Краще це йде на тих територіях, де хороший зв’язок та інтернет. Інший випадок — коли діти не мають відповідних гаджетів, тут вчителі застосовують інші методи навчання, експериментують.

Ми зараз знаходимося на шляху усвідомлення та реалізації навчання за таких умов. Вважаю, що телевізійні програми в цьому нам теж допоможуть.  Оцінки виставляються, робота ведеться. Вже після завершення карантину проаналізуємо, як впоралися із таким викликом».

Керівниця освіти Рівненської ОТГ Наталія Даниш розповіла, що також працюють у схожому режимі: «В залежності від територій та особливостей учнів вчителі підібрали найоптимальніші методи навчання. Частина навчається через Вайбер, інші – через Інстаграм-канали. Частина використовує відеоуроки. Ті уроки, які вже транслюють по телебаченню, дітям не сподобалися.

Контроль знань зараз провести не можливо, вже робитимемо аналіз після карантину. Дітям важко, бо ті, хто хочуть вчитися, хочуть щоб їм допомагали, підказували. Проте є частина учнів, які просто сачкують, використовують карантин як звичайні канікули. Передбачаю, що аналіз засвоєння тем учнями в результаті буде досить негативний. Складно всім, але в цій ситуації намагаємося робити все можливе».

В Любомльській та Головненській громадах робота теж ведеться за такими методами. Щось вдається краще, щось легше, але ситуація приблизно така ж сама. Якийсь предмет дається легше, інший тяжче. Приміром, важко виконувати завдання з хореографії. Проте робота ведеться, діти отримують знання настільки доступно, наскільки це можливо в ситуації, яка склалася.

Також, як повідомляють в Міносвіти, вже з понеділка, 6 квітня, о 10.00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проект «Всеукраїнська школа онлайн» — уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки.

Проект став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.

«Наше завдання, як держави — забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань», — зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Транслюватимуться уроки з української мови, української літератури, 
історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.

Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. Усі уроки також транслюватиме мeдіасервіс MEGOGO. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.

Так, за класами закріплено такі телеканали: 5 клас — Плюс-Плюс та 112 Україна; 6 клас — ZOOM та NewsOne; 7 клас — ZIK; 8 клас — Індиго та УНІАН; 9 клас — Рада та UA:Культура; 10 клас — UA:Перший; 11 клас — М1.

Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10.00. Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5-11 класів, а також загальний розклад онлайн-школи.

На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.

Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. 
У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!

Лесь САШКІВ.