Казначейству України – 25

Двадцять п’ять років тому – 27 квітня 1995 року з метою забезпечення ефективного управління коштами Державного бюджету України, підвищення оперативності у фінансуванні бюджетних видатків Указом Президента України створено Державне казначейство України, історія якого сягає часів Київської Русі від запровадження Ярославом Мудрим княжої казни.

Шлях становлення та розвитку фінансової системи нашої держави свідчить про непересічну роль Державної казначейської служби України як ефективного та діючого учасника бюджетного процесу, який виконує почесну й відповідальну місію – забезпечує зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни.

У Любомльському районі структурний підрозділ казначейства було створено 1 лютого 1996 року. Його очолив  Василь Іванович Нікітіч. У відділенні Державного казначейства України у Любомльському районі спочатку працювало шість працівників: Ніна Кузьмівна  Пех, Галина Олексіївна Панасюк, Валентина Володимирівна Гаврилюк, Любов Павлівна  Пастушенко, Лідія Миколаївна Дубина. Роботу відділення розпочало з травня 1996 року з обліку дохідної частини, що здійснювались підрозділами банків у районі.

У 1997 році було започатковано впровадження казначейського обслуговування Державного бюджету за видатками, на яке перейшло 14 установ, для них було відкрито 29 реєстраційних рахунків. З 27 грудня 1997 року відділення очолила  Галина Олексіївна Панасюк. У 1998 році повністю завершився процес переведення на казначейську систему обслуговування Державного бюджету.

2003 рік розпочався з переходу на обслуговування місцевого бюджету Любомльського району. У відділенні збільшилась кількість розпорядників коштів: налічувалось 37 розпорядників і одержувачів Державного бюджету, яким відкрито 63 реєстраційні рахунки та 38 розпорядників місцевого бюджету.

17 грудня 2007 року  начальник управління Г.О. Панасюк вийшла на заслужений відпочинок. А 13 травня 2008 року на цю посаду призначено Лідію Миколаївну Дубину, котра і нині очолює колектив, який налічує 15 працівників.

Сьогодні служба є потужною фінансовою установою, яка здійснює реалізацію державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Казначейство продовжує працювати і тримати руку на пульсі реформ. Станом на 1 січня 2020 року в управлінні  обслуговуються  69 розпорядників та одержувачів коштів державного та місцевого бюджетів. Запровадження централізованої моделі казначейського обслуговування видаткової частини місцевих бюджетів, розширення функцій системи дистанційного обслуговування, і, як результат, 35 користувачів уже працюють у цій системі, автоматизація казначейського обслуговування бюджетів, складання та подання клієнтами звітності в електронному вигляді, запровадження нового Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі та міжнародного номера банківського рахунку IBAN стали новим етапом у взаємодії органу казначейства з клієнтами.

Організація виконання державного бюджету, управління його доходами і видатками, виконання цільових програм, своєчасність виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери вимагає від працівників казначейства професіоналізму та відповідальності. Вони не лише уважно дбають про ефективну роботу державної скарбниці, але й самі є скарбом для української фінансової системи.

Вітаючи з 25-ю річницею створення Державної казначейської служби України, а отже – з нашим професійним святом, особливу пошану і вдячність висловлюємо працівникам, які стояли біля витоків створення районного управління Казначейства, нашим заслуженим пенсіонерам: Любові Павлівні  Пастушенко, Тамарі Дмитрівні Булавці, Марії Панасівні Шлапі, Тетяні Анатоліївні Солодусі,  і тим, котрі й досі на високому професійному рівні продовжують працювати на благо казначейської служби, передають свій досвід молодим спеціалістам – Лідії  Дубині, Любові Чалайдюк, Тетяні  Воробей, Любові Оніщук, Олені Повшук, Оксані Федчишиній, Валентині Горобець, Ірині Гусєвій, Віталію Носко, Ользі Самолюк, Ігорю Гайдику, Юлії Костенко, Аллі Задворній. Точність, вчасність, відповідальність – усе це про роботу Казначейства, його відданих справі людей і мудрих керівників у всі роки.

Світла пам’ять тим, кого вже нема з нами.

З нагоди ювілею  бажаємо усім казначеям життєвого оптимізму, міцного здоров’я, щастя, достатку і благополуччя! Нових успіхів, професійних звершень та творчої наснаги у відповідальній роботі на благо нашої держави!