Підприємці в Любомлі вимагали відновити роботу ринку (відео)

З 11 травня уряд оголосив пом’якшення карантину в Україні. Серед багатьох торговельних закладів, яким дозволили відновити свою діяльність, не було промислових ринків, хоча про це просили чимало підприємців, котрі там торгують. Країною прокотилася хвиля протестів проти таких обмежень. Осторонь не залишилися й представники нашого краю.

Ще наприкінці минулого тижня любомльські підприємці направили звернення до міської ради, а згодом і райдержадміністрації. Проте, відповідь була очікувана: допоки не буде відповідного дозволу з Києва, промисловий ринок буде закритим. З такою позицією місцевої влади залишалося чекати на якісь зрушення в інших регіонах держави, де також представники самого «малого бізнесу» намагалися відстояти своє право на працю. Їх логіка цілком зрозуміла: всі торгові заклади, навіть такі, площа яких ледве дозволяє вмістити двох-трьох відвідувачів, відкрили, а величезні території ринків, що знаходяться під відкритим небом, залишаються під забороною карантинних заходів. «В «олігархічних» супермаркетах скупчення людей значно більше, аніж біля наших контейнерів, проте на це ніхто не звертає уваги, — зауважує підприємець Віктор. — Окрім магазинів, відкрили всі заклади обслуговування населення — кав’ярні, ресторани, перукарні, салони краси, ремонти, а про ринки мова не ведеться. А свого часу, самі депутати в розпал карантину, проводили сесії на відкритій території, зазначаючи, що це саме безпечне місце. Чи це не дискримінація? Тим більше, що ніяких пільг нам не передбачено, звільнень від сплати податків немає, а кормити сім’ї та дітей треба…».
Тим часом в деяких регіонах, де «ринковий» рух надто розвинутий, місцева влада взяла ініціативу в свої руки. В постановах та інших документах, як і стверджували наші підприємці, жодного слова про заборону чи дозвіл торгівлі на ринках не згадується. Всі запити до центральної чи місцевої влади закінчувалися висновком щодо дотримання санітарних та карантинних вимог, тому окремі органи місцевого самоврядування таки дозволили торгівлю на промислових ринках. Але з виконанням всіх вимог карантину, відповідним контролем та додержанням санітарних правил. Любомльські підприємці запропонували місцевій владі свій план виходу із карантину, який передбачає відкриття промислового ринку із 23 травня. Для цього вони готові забезпечити санітарні умови біля кожної торгової точки, слідкувати за дотриманням правил, а в разі порушення будь-яких приписів понести відповідальність згідно законодавства. «Ви маєте нас зрозуміти і підтримати, адже ми не хочемо самовільно відкривати свої торговельні контейнери, шукати прогалини в законодавстві, як це зробили багато хто із відомих бізнесменів, — заявили в кабінеті Любомльського міського голови місцеві підприємці. — Але, якщо ніхто нам не піде назустріч, ми готові й на такі кроки…».