Ювілей спортивної звитяги

Нині ще триває карантин, відтак, спортивні заходи у нашій країні не проводяться вже третій місяць. З іншого боку, це гарна нагода погортати сторінки спортивної історії та пригадати приємні миттєвості славного минулого.

Сьогодні минає 45 років від першого тріумфу київського «Динамо» на європейській арені — здобуття Кубка володарів кубків.

18 вересня 1974 року перемогою над софійським ЦСКА «Динамо» розпочало свій виступ у розіграші цього турніру. Повторна зустріч також закінчилась перемогою киян. Далі були обіграні західно-німецький «Айнтрахт» (3:2 і 2:1), турецький «Бурсаспор» (1:0 і 2:0) і голландський «Ейндховен» (3:0 і 1:2). У фіналі кияни зустрілись з угорським «Ференцварошем», який здобув перемоги над «Кардіффом», «Ліверпулем», «Мальме» і «Црвеною Звездою».

Фінальний матч відбувся 14 травня 1975 року на базельському стадіоні «Санкт-Якоб» (Швейцарія) за присутності 13 тисяч глядачів. Забивши на 17-й хвилині «швидкий» гол (Володимир Онищенко), кияни дуже впевнено провели гру і здобули перемогу 3:0 (голи забили Онищенко та Блохін). Це був перший випадок, коли радянський клуб виграв європейський клубний турнір.

Восени того ж року двоматчеве протистояння з німецькою «Баварією», володарем Кубка європейських чемпіонів, принеcло «Динамо» дві перемоги (1:0 у Мюнхені та 2:0 у Києві) та титул найсильнішої команди Європи. Всі три м’ячі були забиті Олегом Блохіним, якого французький «Франс Футбол» визнав найкращим футболістом Європи 1975 року і вручив «Золотий м’яч»; київське «Динамо» було назване найсильнішою футбольною командою Європи британською Асоціацією спортивних журналістів.