Жінка — як діамант

А ви знали, що діамант — це оброблений непримітний камінь алмаз. І лише після клопіткої роботи над його шліфуванням утворюється сяючий дорогоцінний виріб. Так і ми з вами беремо своє життя у руки і обираємо з якої сторони почати його покращувати, або ж задовольняємося лише деякими його яскравими сторонами.  А якщо діамант — це жінка. Які її грані? Чи може, зрештою, вона бути успішною в роботі і щасливою в сім’ї? Довкола цієї тези тривало наше тривале чаювання з власницею салону краси «Ксена».  Багато з вас знає  її як чудового майстра-косметолога. Інші заочно згадують співзвучне з назвою салону повне ім’я — Оксана Гінчук.

Жінка як дружина, мама або донька

Це коли вона виконує якусь соціальну роль, що тягне за собою відповідні обов’язки. Село Забужжя. Тут у вісімдесятих роках у сім’ї Шевчуків: міліціонера Леоніда Васильовича і вчительки початкових класів Раїси Сергіївни народилася старша донька Оксана. Сільські ранки вона зустрічала тут до другого класу. Після підвищення у посаді батька сім’я переїхала у місто Любомль. Його остання посада перед трагічною аварією — старший слідчий Любомльського відділу тодішньої міліції. Десятий та одинадцятий класи дівчина закінчувала у школі народознавства м. Луцьк.  Перед вступом на географічний факультет у СНУ, рік пропрацювала у Скибській школі організатором заходів.

Доля логічно вималювала життєву дорогу вчительки, однак, зміна ролей з доньки та сестри на дружину та маму двох хлопців спонукали жінку опанувати нову професію, що стала справою життя.

Жінка-господиня

Своє сімейне вогнище Гінчуків Оксана з чоловіком Сергієм облаштовують ось уже 22 роки. Зростили двох синів: Володимир — 20 років та Роман — 18 років. Як зазвичай ведеться, сім’я — це щоденні клопоти. Але жінка у домі це не лише про це. Вона творить затишок у домашніх дрібниця, організовує день так, щоб у кожного члена сім’ї були умови для розвитку. Разом з цим за відпочинком і підтримкою знов і знов хотілося повернутися до рідних.

Жінка — це особистість

Вона має своє захоплення і цілі, впевнена у собі, прислухається до інтуїції. Її індивідуальність не розчиняється у чоловікові чи дітях. У кожної є свій багатий внутрішній світ і лише завдяки власній мотивації і життєвим обставинам, Оксана стала на шлях нової для себе та міста професії — косметолога.

«Під час другого декрету я почала працювати в індустрії краси. Мене дуже мотивували і підтримували відгуки перших клієнтів. Майже усе зароблене вкладала в опанування нової професії», — каже співрозмовниця. Згодом вона відкрила власний бізнес.

Дванадцять років тому (останні 3 у новозбудованому салоні), 1 серпня, двері відкрив перший салон краси у Любомлі — «Ксена». До обов’язків дружини, мами, господині додалася організаторська робота власного бізнесу та щоденні консультації і косметологічні послуги.

«Усе нове складно, особливо якщо це відповідальність перед клієнтами та колегами. Чимось доводиться жертвувати, змінювати життєві  пріоритети. Однак я дотримуюся принципу «піраміди потреб», де досягання нових цілей — це прогрес в житті кожного з нас», — наголошує Оксана.

Жінка-муза

Це одна з особливостей жіночої природи, яку часто ігнорують. Це стан, коли вона шукає спокій, гармонію і позитив, не дивлячись на жодні обставини і труднощі. Бо тільки тим може поділитися людина з оточуючими, що у неї в надлишку. Глибока любов жінки це більше, ніж побутові догоджання. Це коли поруч з нею цікаво і комфортно. Коли твої висловлювання і поведінка надихають рідних та близьких ставати кращими. Коли дітей непотрібно виховувати, бо вони все одно стануть такими, як їх батьки. Тому виховувати в першу чергу потрібно себе і просто показувати приклад.

Щодо цього жінка ділиться важливими для неї роздумами: «Своїм хлопцям я лише нагадую, що добитися можна усього, потрібно лише постаратися. Я знаю, що мій настрій дуже впливає на атмосферу нашої сім’ї. Тому для мене важливо відпочивати і наповнюватися чимось новим. У цьому мені допомагають подорожі і друзі, які часто складають мені компанію. Це не ті стандартні подорожі у п’ятизіркові готелі. Наші поїздки — це щось особливе і завжди з пригодами. Справа в тому, що ми самі їх організовуємо і не звертаємось у турагентства. Це також більш вигідно. Свій позитив я також підтримую спортом і велопрогулянками. Це допомагає відпочити від робочих складнощів».

Чехія, Німеччина, Польща, Болгарія, Йорданія, Туреччина, Єгипет, Китай, Таїланд, Індія, Шрі-Ланка — вона бачила як живуть заможні і не дуже.  Це дає можливість не забувати про справжні цінності: людяність, доброту, підтримку, повагу до себе в першу чергу. Звідси народжуються здорові сімейні відносини, вміння знайти спільну мову з людьми та непереборне бажання рости, як людина в усіх сенсах і ролях.  Бо життя  одне і воно справді цінне.

«Я вважаю, що багатогранність допомагає мені як жінці насолоджуватися звичайними буднями і розвивати свою справу, хоча іноді це так нелегко», — доповнює співрозмовниця.

Єва АНГЕЛЬСЬКА.