Жителька Гущі – досвідчена пасічниця

Бджільництво – одне із найдавніших та найулюбленіших зайнять українців. Сьогодні Україна входить у
топ-5 головних країн-експортерів меду, а 98% цього продукту виробляється приватними господарями.
На Любомльщині в цій галузі трудиться близько сотні господарств, в яких утримується від десятка і більше бджолосімей.
Серед всієї цієї кількості місцевих пасічників переважна більшість чоловіки, але знаходяться й жінки, яким бджільництво вже здавна стало улюбленим заняттям. Одна із них – жителька села Гуща Людмила Сахар.

— З бджільництвом познайомилася із самого дитинства, — розповідає Людмила Пилипівна. – В мого дідуся була пасіка, отож я завжди радо йому допомагала. Після одруження разом із чоловіком перейняли це заняття від його батька, в якого було декілька вуликів. Нам вдалося збільшити їх кількість в десять разів і сьогодні наша пасіка налічує близько півсотні бджолосімей. Влітку там проводимо майже цілий день.
Поставили апітерапевтичний будиночок, в якому оздоровлюватися полюбляє вся родина та односельчани. Приїжджають знайомі із сусідніх сіл та Любомля. Про якесь збільшення потужностей чи розширення не думали, та й умови не дозволяють. На це є свої причини. Екологія, погодні умови, зменшення посівних площ
та багато іншого впливає на здоров’я бджіл та їх працездатність. Однак рук не опускаємо, трудимося, бо любимо це заняття.