Ліс став справою життя

Лісівники – народ особливий. Хоч виконують важку працю і в дощ, і в сніг, і в спеку іноді й у вихідні – вони завжди привітні. Що б не говорили, а бути справжнім лісівником – то швидше покликання, аніж робота. Майстер лісу Мосирського лісництва Володимир Повшук має майже 30-річний досвід роботи в цій галузі. Для чоловіка це вже стало справою життя.

«Прийшов зі служби в армії. Пішов на роботу в колгосп водієм. Згодом запропонували піти на роботу лісником, – розповідає Володимир Ананійович. – Погодився, і ось вже майже тридцять літ труджуся в лісовій галузі. Вже пізніше закінчив Шацький лісовий коледж заочно, бо для роботи в лісництві стала потрібна відповідна освіта». Як говорить пан Володимир, робота в лісі не з легких, адже тут не нормований робочий день, оскільки і після роботи, і на вихідних за лісом треба доглядати і наглядати: «В наш час мало хто хоче йти працювати у лісову галузь, всі шукають легкої роботи. Ось і у мене двоє синів не захотіли працювати у лісництві, обрали собі іншу спеціальність».

Запитуємо, чи часто трапляються лісові злодії, які ріжуть дерева: «Крадіжок лісу в нас практично немає. Мабуть тому, що вже немає кому красти, адже села пустують, вся молодь виїхала на заробітки у Європу». Роботи в лісі вистачає: це і догляд дерев, посадка нових культур. Навесні працюють над зачистками ділянок та створюють молоді насадження. Особливо важливий догляд лісників за новонасадженими ділянками, адже ріст нових деревець залежить від багатьох факторів. «Це не робота в полі, де посіяв чи щось посадив, і через декілька місяців вже готовий врожай. Помилку у вирощуванні лісу виправити дуже важко. Тому їм потрібен постійний догляд, аби з часом виростити ліс. Після посадки доводиться обкошувати молоді саджанці кілька разів в рік, аби зілля не «заглушило» деревця. І так кілька років, поки вони не досягнуть чималої висоти. Тут важливо, аби дати культурам потрібний доступ світла, яке необхідно для нормального та здорового росту дерев», – розповідає про свої робочі будні наш співрозмовник. Володимир Ананійович в ці серпневі дні святкує золотий ювілей. Тож сердечно бажаємо ювіляру міцного здоров’я та щастя, радості та любові, благополуччя та достатку у домі, подальших успіхів у всіх починаннях та довгих літ плідної праці. Бажаємо тільки перемог у Вашій діяльності та успіхів для процвітання лісівничої справи.