В небі над Волинню з’явилися американські бомбардувальники (відео)

Вперше за 25 років ядерні бомбардувальники військово-повітряних сил США увійшли в повітряний простір України. 

Бойові машини прилетіли з боку Польщі, пройшли через Волинь та пролетіли за 53 км від кордону з окупованим Росією Кримом, – пише ІА “Волинські новини“.
Бомбардувальники США вилетіли з авіабази Ферфорд у Великобританії вранці 4 вересня, потім пролетіли над територією Європи в супроводі винищувачів військово-повітряних сил країн НАТО, покинувши територію Польщі пролетіли над Волинською областю поблизу Нововолинська та Горохова.
У командуванні ВПС США в Європі повідомили, що місія групи американських стратегічних бомбардувальників B-52H продемонструвала, як літаки та екіпажі передового базування сприяють колективній безпеці.
«Три бомбардувальники B-52 Stratofortress зі складу п’ятого бомбардувального крила з бази Майнот (штат Північна Дакота) провели важливі навчання з інтеграції з українськими винищувачами в повітряному просторі України», – ідеться в повідомленні.
Польоти було заплановано в межах тимчасового перекидання шести американських B-52H на передову авіабазу Ферфорд в Англії, зазначили військові.
“Місія надала партнерам цінну можливість потренуватися в повітрі. Окрім того, місія продемонструвала, як літаки та екіпажі B-52 передового базування сприяють колективній безпеці та забезпечують США, союзників по НАТО і партнерів можливістю для стримування Росії”, – розповіли в командуванні ВПС США в Європі.
У Міністерстві оборони України повідомляли, що американські бомбардувальники Boeіng В-52 Stratofortress пролетіли в небі над Україною та біля анексованого Росією Криму 4 вересня в супроводі винищувачів бригад тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ Су-27 та МіГ-29.
За інформацією головного редактора BlackSeaNews Андрія Клименка, британський літак-розвідник Airborne Stand-Off Radar (ASTOR) був у складі авіагрупи, що підлетіла до Криму.
У попередній раз B-52 відвідували Україну в 1994 році, коли брали участь в святкуванні 50-ї річниці операції Frantic.