З депутатами визначилися, на черзі старости

Минулі місцеві вибори, засвідчили, що найбільшу активність люди демонстрували, обираючи депутатів нижчого рівня, тобто, сільських, селищних та міських рад. В район та область голосували за партійним принципом, тому віддали право формувати депутатський корпус відповідних рад партіям.

Звідси результати, які в мажоритарних округах стали відомі буквально на другий день, а в багатомандатних можна чекати тижнями.

Відтак, що нам відомо на сьогоднішній день: у Волинській обласній раді Любомльщину представлятиме один народний обранець — Микола Сушик («Свобода»), і то за умови відповідного узгодженого рішення партійної організації та самого кандидата, оскільки він також обраний до Ковельської районної ради.

В районі будемо мати шість делегатів: Ігор Торба, Галина Федончук («За майбутнє»), Микола Сушик, Сергій Духницький («Свобода»), Ганна Сачук («Батьківщина») та Ігор Оксенчук («Слуга народу»). Останній, щоправда, житель Луцька, але оскільки працює на посаді голови Любомльської райдержадміністрації, маємо надію, що відстоюватиме інтереси жителів району.

Слід зазначити, що окрім виборів голів об’єднаних територіальних громад, попередньо обговорювалася можливість подібного обрання шляхом голосування очільників старостинських округів, які утворилися на місці колишніх сільських рад. Але такого права громадян України позбавили, передавши його депутатам. Проте, в окремих населених пунктах місцеві жителі й понині наполягають, щоб новообрані народні обранці та керівники громад врахували їх волевиявлення.

Саме з цією метою жителі Хворостівської сільради організували нещодавно збори селян, на яких запропонували свої кандидатури на посаду старости. В результаті таємного голосування, для якого були підготовлені відповідні бюлетені та скриньки, більшість голосів віддали на користь Тетяни Васенько. Інші кандидати дещо відстали, але остаточне рішення мають прийняти депутати Вишнівської ОТГ та її очільник, оскільки висловлена в такий спосіб думка зборів селян для них має тільки рекомендаційний характер.

Подібний захід минулої неділі відбувся у Римачах, де жителі двох сіл обговорювали ймовірних претендентів на посаду старости. Таких було запропоновано четверо. Кожен із них поділився своїм баченням розвитку громади на найближчий час. По завершенні обговорення присутні перейшли до голосування, яке засвідчило, що більшість жителів хочуть бачити на цій посаді Івана Самолюка.

І хоча такі рішення трактуються, як рекомендаційні, голова Вишнівської громади обіцяв до них прислухатися. Не буде цьому перечити й депутатський корпус.