Народ проти: лісовозам перекрили дорогу

Буквально декілька днів тому зі скаргами на працівників держлісгоспу, котрі масово вирізають ліс поблизу Олеська до редакції звернулися місцеві жителі. Кажуть, «скоро з окраїни села буде видно Любомль», адже дерева ріжуть вдень і вночі.

А ось в Хворостові вирішили діяти радикальніше. Протестуючи проти масової вирубки лісу, жителі о шостій годині ранку перекрили дорогу поблизу села.

Скарги на діяльність працівників держлісгоспу активісти збирали по селу давно, особливо вони загострилися в останніх декілька днів. Люди почали стежити за машинами, які їдуть з лісу, в результаті чого встановили, що транспорт занадто часто вивозить деревину з відносно невеликої ділянки, яка відводилася під рубку. Тим більше рух транспорту і самі рубки стали проводитися у нічну пору.

Не знайшовши цьому ніяких пояснень місцеві жителі розпочали «полювання» на лісовози. Відтак, помітивши, як один із них після нічного завантаження рушив на виїзд, селяни перекрили йому дорогу.

Ближче восьмої години ранку до активістів приєдналося ще зо два десятка місцевих жителів, котрі вимагали роз’яснення ситуації і з’ясування всіх обставин незаконної, на їх думку, вирубки лісу.

Окремі представники громади вирушили до Любомля на зустріч із директором держлісгоспу. Останній пообіцяв розібратися в ситуації, надати всі необхідні документи, а вирубки на цей час припинити. Однак, повернувшись на місце лісівники почали все заперечувати і заявляти, що рубки цілком законні, тому їх ніхто припиняти не буде. Селяни продовжували стояли на своєму і вже завантажені автомобілі пропускати відмовлялися.

На місце протесту прибули дільничні інспектори Вишнівської ОТГ, котрі на вимогу хворостівців викликали слідчо-оперативну групу райвідділу поліції. Разом з нею прибули і представники керівництва Любомльського РВ НП. Правоохоронці оглянули територію, на якій, по версії місцевих жителів ведуться незаконні рубки, склали відповідні акти та повідомили громаду, що оскільки звернення зареєстроване, по ньому буде відкрита відповідна справа, а результати розслідування згодом.

Далі події перенеслися до сільської ради, оскільки жителі мали намір скласти ще низку звернень до різних інстанцій щодо правомірності прийняття рішення про відведення ділянки та законність рубки лісу на ній. В цьому вони розраховували на допомогу сільського голови, але він з невідомих причин покинув адмінприміщення, відмовившись навіть спілкуватися з односельчанами.