Скільки легального податку сплачують роботодавці

Завдяки офіційним робочим місцям та легальним доходам волинян у січні-лютому 2021 року до бюджетів усіх рівнів сплатили майже 783 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 12 відсотків більше проти аналогічного періоду торік.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДПС у Волинській області.

Із загальної суми надходжень податку на доходи фізичних осіб 198,2 мільйона гривень надійшло до держбюджету. Тим часом, 584,6 мільйона гривень ПДФО – дохід місцевих громад.

«Очевидно, що саме офіційні робочі місця гарантують громадам стабільні надходження податку на доходи фізичних осіб. А  кожен, хто працює легально або ж свідомо декларує доходи і сплачує податки, робить особистий фінансовий  внесок у розвиток країни. Варто кожному врахувати, що соціальний захист у майбутньому залежить від податкової дисципліни сьогодні, оскільки лише офіційна робота передбачає соціальну підтримку від держави у випадку втрати працездатності чи виходу на пенсію», – наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинські області Світлана Савчук.

Водночас у податковій службі краю звертають увагу лідерів місцевого самоврядування на можливості залучити додаткові бюджетні надходження у період кампанії декларування доходів.

«Для аграрної Волині важливо, щоб доходи задекларували власники земельних паїв площею понад 2 га у разі надання їх в оренду. Окрім того, подати річну податкову декларацію зобов’язані мешканці громад, які минулого року отримали доходи від здачі в оренду сільськогосподарської техніки чи від обробітку землі власною технікою в період сезонних польових робіт з комерційною метою, тобто на оплатній основі. Це буде їх посильний внесок у розвиток своєї громади», – підкреслила Світлана Савчук.