Відсьогодні відновлено видачу дозволів на зброю

За словами Голови Національної поліції України Ігоря Клименка, 18 березня буде відновлено процес оформлення, видачі дозволів та перереєстрації дозволених видів зброї. При цьому термін проведення службового розслідування, яке призупинило робочий процес, не враховуватиметься під час перереєстрації зброї. Тож власники, яким потрібно продовжити дозволи на зброю, не отримають штрафних санкцій, – інформує Нацполіція Волинської області.

«Зараз ми напрацьовуємо алгоритм створення та налагодження роботи нового підрозділу, який займатиметься питаннями реєстрації та контролю за обігом зброї. У наших найближчих планах – передати повноваження для оформлення документів на отримання чи продовження дозволів на зброю в сервісні центри МВС. Весь документообіг буде здійснюватися через електронну базу. Це зведе до мінімуму можливість корупційної складової. Крім того, створюється Єдина база даних зареєстрованої зброї», – повідомив Ігор Клименко.

Глава Нацполіції також зауважив, що організація роботи, перерозподіл повноважень, розробка необхідного програмного забезпечення займе певний час.

«Потрібно декілька місяців точно, бо це величезний обсяг роботи, який потребує додатково відповідних рішень Кабінету Міністрів України та Міністерства внутрішніх справ.  Але ми докладемо всіх зусиль, щоби процес переформатування дозвільної служби пройшов ефективно і максимально швидко», – запевнив глава відомства.

Для того, щоб отримати в органах поліції дозвіл на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодного і охолощеної зброї громадянам України, крім відповідної заяви, необхідно подати такі документи:

  • заповнена картка-заява (додаток 14 до Інструкції);
  • медична довідка (крім охолощеної зброї)
  • довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування (крім охолощеної зброї)
  • платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
  • копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України;
  • чотири фотокартки розміром 3Х4 см;
  • договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника зброї.