Чи їздитиме маршрутка до Висоцька?

В області обговорили можливості якнайшвидшого відновлення транспортного сполучення до окремих населених пунктів області. Планується провести конкурс з визначення переможця на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах, оскільки термін дії договорів про організацію перевезень пасажирів до окремих населених пунктів закінчився. За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка його перший заступник Сергій Мовенко зустрівся сьогодні, 28 травня, з представниками конкурсного комітету з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування. Про це повідомляє управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

«У зв’язку з тим, що автобуси перестали їздити в окремі населені пункти, люди не мають можливості доїхати на роботу, в лікувальні  заклади та до інших установ і організацій, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко. – Це, у свою чергу, викликає соціальну напругу серед населення. Тому необхідно якнайшвидше вирішити питання з відновленням транспортного сполучення».

До слова, найбільш проблемними на сьогоднішній день залишаються маршрути за напрямками Висоцьк – Луцьк, Луцьк – Торчин (через Рожище) та Луцьк – Уляники. Однак, є ряд й інших маршрутів, на яких також завершився термін дії договорів про організацію перевезень пасажирів.

Слід зазначити, що, відповідно до частини першої ст. 43 Закону України «Про автомобільний транспорт», визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, в тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів.

Починаючи з березня цього року, конкурс з визначення переможця на перевезення пасажирів  автомобільним транспортом на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування мав відбутися уже тричі. Однак, враховуючи присутність на конкурсах менше половини складу конкурсного комітету, в тому числі відсутність голови конкурсного комітету та його заступника, присутні члени конкурсного комітету змушені були визнати конкурси такими, що не відбулися.

Слід зауважити, що до складу конкурсного комітету з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування входять представники органів місцевої влади та громадських організацій області. Склад конкурсного комітету утворено розпорядженням голови облдержадміністрації від 13 серпня 2020 року № 478, зі змінами.

Як зауважив Сергій Мовенко, питання відновлення автобусного сполучення на зазначених вище маршрутах стоїть на особистому контролі у голови облдержадміністрації. Адже, на переконання керівництва області, люди не повинні страждати від того, що закінчився термін дії договорів про організацію перевезень пасажирів, а необхідного кворуму конкурсного комітету не було.

Відтак, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко звернувся сьогодні до присутніх членів конкурсного комітету з проханням забезпечити особисту присутність на наступному черговому засіданні. Окрім того, заступник керівника області запропонував внести зміни до складу зазначеного конкурсного комітету, аби забезпечити його ефективну роботу.

Найближчим часом буде оголошений конкурс з визначення переможця на перевезення пасажирів  автомобільним транспортом на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування. За його результатами буде прийняте рішення про відновлення автобусного сполучення на маршрутах, де закінчився термін дії договорів про організацію перевезень пасажирів.