Перша лікарка маляток

У медичній спеціалізації існує доволі багато посад лікарів-спеціалістів, про які чув далеко не кожен з нас. Кого ми здебільшого згадуємо найперше, коли просять з ходу назвати кілька лікарських спеціальностей? Хірург, кардіолог стоматолог, травматолог, гінеколог, невропатолог і т.д. Словом, ті кого відвідуємо найчастіше.

І водночас мало хто згадує про таких фахівців, як неонатолог — перший, між іншим, лікар в житті майже кожної новонародженої дитини. Цей фахівець спостерігає немовля з перших днів появи на світ, включається у процес надання спеціалізованої медичної допомоги дитині у разі передчасного народження. Разом з тим він забезпечує супровід та лікування недоношених дітей, а також малюків, які мають вроджені патології. Саме лікарі цього профілю співпрацюють з батьками щодо того, як забезпечити належний догляд їхнім особливим діткам, та допомагають виходжувати малюків.

Подібна практика для єдиного на теренах краю лікаря-неонатолога Тетяни Овадюк — вже звична справа упродовж останніх 25 років.

Деталі — у сьогоднішньому номері газети «Наше життя»