Трійця

Сьогодні у Православній Церкві святкують П’ятидесятницю, або як ще називають це свято — день Святої Трійці. Сьогодні ми згадуємо події, якими закінчилася спасительна справа Ісуса Христа на землі. В цей день Господь послав на своїх учнів Духа Святого, Котрий зійшов на них у  вигляді вогняних язиків. З того моменту тайна П’ятидесятниці перебуває в Церкві, даючи людям можливість відчувати дихання Духа Божого.

Чудо П’ятидесятниці полягає в тому, що люди, поділені на нації, раси, мови дійством Святого Духа приводяться до єдності. Завданням  Церкви завжди було подолання різних розділень, які існують на людському рівні і досягнення єдності за допомогою благодаті Духа Святого.

Здавна існує традиція прикрашати в цей день будинки й храми зеленими гілочками та квітами. Звичай цей успадкований від Старозавітної Церкви, коли в день П’ятидесятниці будинки й синагоги прикрашалися зеленню на згадку про те, як при Синайській горі все квітло й зеленіло в день отримання Моїсеєм скрижалей Закону.

Нехай  же Господь дарує нам  очищення  духовне, сповнене благодаті  Божої, зміцнить  нашу віру у Бога Єдиного у Святій Тройці, укріпить наше  життя у вірі, надії, любові, зміцнить наш християнський дух,  вилікує  наші душевні і тілесні немочі, наповнить  життя наше  святістю. Тому  входячи  у цей  святий храм, наповнюючись  благодатним  словом, потоками  води живої напуваймо свою  спраглу  душу, щоби по закінченню  нашого земного життя ми  як християни перебували у мирі і любові. То ж перебуваймо завжди з Богом,  Христом  у новому  житті, оновленому  Духом Святим.