На Волині створять підрозділи територіальної оборони та добробати

У разі прийняття законопроєкту Про основи національного спротиву №5557 на території Волинської області буде сформовано бригаду, п’ять батальйонів територіальної оборони, а також добровольчі формування.

Про це йшлося 23 червня під час брифінгу у Волинській облдержадміністрації, пишуть  Волинські новини.

Заступник голови Волинської ОДА Анатолій Костик нагадав, що законопроєкт Про основи національного спротиву №5557 та законопроєкт про внесення змін до статті 1 Закону України «Про чисельність Збройних сил України» на розгляд Верховної Ради вніс президент Володимир Зеленський, аби збільшити чисельність військовослужбовців.

Як пояснив заступник керівника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Волинської облдержадміністрації Віктор Шрамко, проєкт закону врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору і відповідної підготовки громадян до національного спротиву.

У разі схвалення законопроєкту №5557 в Україні буде створено комплексну систему національного спротиву за рахунок залучення широких верств населення до територіальної оборони на підконтрольних територіях та/або руху опору на окупованих чи захоплених територіях, підготовки громадян до виконання специфічних завдань територіальної оборони і руху опору.

Завдання проєкту закону: формування в країні системи національного спротиву; сприяння максимально широкому залученню населення до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності країни; визначення завдань територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян; встановлення порядку організації, підготовки та ведення територіальної оборони, руху опору; унормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування; визначення засад фінансування і матеріального забезпечення заходів національного спротиву.

Віктор Шрамко зазначив, що прийняття закону дозволить вирішити завдання щодо залучення усього суспільства до протидії загрозам національній безпеці.

Військовий комісар обласного центру комплектування та соціальної підтримки Роман Кулик розказав, що особам, які на добровільній конфіденційній основі будуть залучені до руху опору, гарантуватимуться нерозголошення факту їх участі в русі опору, а також соціальний і правовий захист із боку держави. Такі особи, які виконуватимуть спеціальні завдання на окупованих територіях, отримуватимуть статус ветерана війни.

Підготовка громадян до національного спротиву включатиме їх загальну військову підготовку (опанування базових загальновійськових практичних вмінь). Фактично підготовка громадян до національного спротиву розпочинається зі шкільних уроків захисту Батьківщини.

Як додав керівник штабу, перший заступник командира військової частини А7028 Ігор Марищак, основним завданням територіальної оборони у Волинській області буде охорона державного кордону.

У цілому територіальна оборона включатиме військову, цивільну та військово-цивільну складові. До цивільної складової входитимуть, зокрема, добровільні формування.

«Згідно з проєктом закону, в кожній зоні територіальної оборони пропонується сформувати бригаду територіальної оборони. Відповідно до нової адміністративної реформи, в кожному районі має функціонувати батальйон територіальної оборони, тобто на Волині – чотири батальйони територіальної оборони. Крім того, в обласному центрі повинен бути ще один батальйон територіальної оборони. У підсумку за цим законопроєктом у нас мають бути бригада та п’ять батальйонів, але оскільки наша область специфічна, вирішується питання щодо збільшення кількості цих батальйонів», – сказав Ігор Марищак.

За його словами, зараз тривають роботи з підбору приміщень для майбутніх бригади та батальйонів. Це будуть повноцінні невеликі штатні підрозділи.

Територіальна оборона включатиме передусім охорону та оборону території області. Також перед формуваннями може поставати необхідність виконання завдань на територіях сусідніх областей.

«Комплектування добровольчих формувань територіальних громад здійснюватиметься на добровільній основі. До складу добровольчих формувань будуть зараховуватися громадяни України, які відповідають основним вимогам і пройшли відповідну підготовку, а також патріотично налаштоване населення», – зауважив військовий.

Усі роботи з організації відповідних формувань на території Волинської області вестимуться після прийняття законопроєкту.