Любомльське відділення екстреної медичної допомоги отримало новий автомобіль швидкої допомоги

У Луцьку спеціалізованим бригадам екстреної медичної допомоги передали 18 сучасних реанімобілів, – інформують Волинські новини.
Урочисте вручення ключів від новеньких швидких відбулося 25 червня.
14 нових автомобілів марки «Volkswagen Crafter» закупили за кошти Національної служби здоров’я України (з них – 4 реанімобілі типу С та 10 карет швидкої допомоги типу В), а 4 автомобілі марки «Citroen Jumper» типу С придбали за кошти Державного підприємства «Медичні закупівлі України».

Сучасні транспортні засоби передали бригадам швидкої для надання допомоги пацієнтам та їхнього транспортування в лікувальні заклади.

Зокрема, 6 спецавтівок поїхали у Луцьке міське відділення екстреної медичної допомоги №1, з них – один автомобіль в пункт «Торчин» (це – чотири автомобілі типу B та два автомобілі типу С). Ще 6 автомобілів – у Луцьке міське відділення екстреної медичної допомоги №2 (чотири автомобілі типу B та два автомобілі типу С). Три швидких передали у відділ медицини катастроф (два автомобілі типу С, один – типу В). Водночас по одному автомобілю відправили у Любомльське відділення екстреної медичної допомоги пункт «Шацьк» (тип В), у Ковельське – пункт «Голоби» (типу С), у Нововолинське – пункт «Іваничі» (тип С).

Ці 18 новеньких авто значно покращить якість надання медичної допомоги всім, хто цього потребує, та забезпечать вчасний доїзд до місця виклику. Автомобілі обладнані сучасною апаратурою відповідно до європейських стандартів: системою подачі кисню, апаратами штучної вентиляції легень, дефібриляторами, електрокардіографами, автономним обігрівом.

«Сьогодні у нас дійсно визначний день, адже проблема забезпечення медиків автотранспортом була актуальною ще з 2013 року. Тоді до нас з районних лікарень перейшли автомобілі УАЗ («буханка»), ВАЗ, ГАЗелі, РАФіки і тому подібне. На сьогодні вони не відповідають жодним державним стандартам, бо вимоги змінилися. І ми дійшли висновку, що вкрай необхідно забезпечити наші бригади новітнім автотранспортом, аби якісно рятувати життя людей.

У 2019 році ми вперше закупили новенькі автомобілі за кошти, виділені обласною радою. В 2020 році ми закупили 16 нових карет швидкої за рахунок зекономлених коштів від НСЗУ, адже на початку пандемії обласна рада виділила гроші на медикаменти, засоби захисту та дезинфекції. Таким чином зекономлені ресурси ми витратили на авто.

Ще 6 автомобілів ми отримали в січні 2021 року. І сьогодні розподіляємо 18 карет швидкої по області. Це важлива подія, яка дасть змогу краще технічно забезпечити наші бригади», – зазначив керівник КП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Шмаль. (на фото – третій зліва).

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад наголосив, що 18 автомобілів, які отримують сьогодні медики, – це ще не кінець.

«Ще будуть автомобілі, якими забезпечать інші пункти екстреної медичної допомоги. Ви навіть не уявляєте, як це приємно для нас і як тішить око те, що на виклик їде нормальна швидка. Не УАЗ, на який страшно глянути, і не РАФ, про який історія вже забула, а справді якісний та сучасний європейський автомобіль», – наголосив голова облради.

Насамкінець Митрополит Луцький і Волинський Михаїл побажав усім присутнім міцного здоров’я та освятив усі швидкі.