У переліку водойм де виявили небезпечну бактерію — Велике Згоранське озеро

З настанням спекотної пори люди більше часу проводять біля водойм, де крім відпочинку є ризик інфікуватись різноманітними інфекційними хворобами, серед яких є особливо небезпечні, як от холера. Про це інформує Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Волинська область належить до другого типу епідемічного прояву холери, тому з метою оптимізації протихолерних заходів в області проводять дослідження хворих з важкими формами гострих кишкових інфекцій та води з відкритих водоймищ в місцях масового організованого рекреаційного водокористування.

У поточному році вже обстежили 56 проб води, при цьому виявили три культури неаглютинуючих холерних вібріонів (озеро «Теремно» у Луцькому районі, озеро «Велике Згоранське», колишній Любомльський район, територія пляжу озера Нововолинська).

Ці збудники не здатні до широкого епідемічного прояву, але при зараженні ними виникають гострі кишкові захворювання, у тому числі з важким перебігом. Тому при діагностиці важких форм гастроентероколітів обов’язковим є обстеження на виявлення збудників сімейства вібріонів. В області щорічно до двадцяти осіб обстежують на виявлення цього виду збудника.

Комплекс заходів для запобігання водному шляху передачі холери включає недопущення потрапляння неочищених стоків в відкриті водойми, ліквідацію місць несанкціонованих скидів побутових стоків, очищення і дезінфекцію вигрібних ям приватного сектору в умовах високого стояння ґрунтових вод і загрози підтоплення.

Найбільш простий і достатньо ефективний метод запобігти зараженню інфекційними захворюваннями, що передаються через воду: використання для пиття та приготування їжі на природі лише бутильованої води, придбаної в торговельній мережі (чи привезеній з собою на природу), а при купанні — виключити можливість заковтування води з водойми тощо.