Вшанували визволителів Любомльщини

77 років тому наш край було визволено від нацистських загарбників. 21 липня 1944 року закінчилася окупація, яка тривала понад три роки, із масовими розстрілами, вивезенням людей на каторгу, спаленням сіл, з приниженням і переслідуваннями.

З цієї нагоди на Пагорбі Слави у Любомлі відбулося покладання квітів, в якому взяв участь секретар міськвиконкому Ігор Торба, представники окремих підрозділів міськради,  ветеранської організації. Учасники вшанували полеглих у вирі війни хвилиною мовчання.

ДОВІДКОВО

Під час Другої світової війни в Україні було зруйновано 714 міст і містечок, 28 тисяч сіл, без притулку залишилось 10 мільйонів українців. До Німеччини окупанти вивезли десятки тисяч ешелонів металу, продовольства, культурні цінності.

Матеріальні збитки України в роки війни склали 42 відсотки усіх збитків, завданих колишньому Радянському Союзу. За роки війни у її моторошному побоїщі загинуло більше 8-ми мільйонів українців. Майже кожен другий солдат-українець поліг на фронті, а половина з тих, хто залишився живим, стали інвалідами. Майже 6 тисяч мешканців Любомльського району загинули на фронтах війни.