У Рівненській громаді затвердили нову символіку

Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуці повідомив очільник громади Юрій Фініковський, зазначивши, що зроблено це спільно з депутатами ради.

Автор проекту — доктор історичних наук, голова Українського геральдичного товариства, член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України Андрій Гречило.

«Варіант, який був затверджений у 2007 році, абсолютно не відповідає геральдичним нормам, складений із грубими порушеннями. Звідси і очевидна причина розробки нової символіки для ТГ», — йдеться у дописі.

Тут же додається опис символіки

Герб с. Рівне: у червоному полі над відділеною хвилясто срібною основою стоїть срібна зубчаста вежа, на якій червоний щиток зі срібним хрестом; праворучу — бічник, перетятий 7 разів на сині та золоті поля.

Прапор с. Рівне: квадратне полотнище, від древка йде вертикальна смуга завширшки в 1/5 сторони прапора, розділена горизонтально 9 разів на 5 синіх та 5 жовтих прямокутників; з вільного краю на червоному фоні біла зубчаста вежа, на якій червоний щиток із білим хрестом, а з нижнього краю відділена хвилясто біла смуга (завширшки в 1/10 сторони прапора). Вежа походить з герба колишнього Любомльського району, і символізує археологічну пам’ятку — літописне місто Угровськ, залишки якого знаходяться на теренах Рівненської ТГ. Червоний щит із хрестом є символом Волині й означає знаходження громади у складі Волинської області. Хвиляста основа означає місцеві ріки та озера. Правий боковик у синьо-золотих (на прапорі – синьо-жовтих) кольорах уособлює прикордонний стовп і означає розташування села біля західного державного кордону України.

Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчано золотою сільською короною з колосків, що вказує на статус села. Прапор має нормативну для міст і сіл квадратну форму і його побудовано на основі символіки гербів.