Нові тарифи на електроенергію: як можуть змінитися ціни та на чому економити

В Україні невдовзі зміняться тарифи на електроенергію. У владних кабінетах пояснюють – тариф у 1,68 грн за кіловат-годину для населення не є економічно обґрунтованим. Пільговий тариф до 100 кіловатів – давно у минулому.

Про це 25 липня йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Невдовзі плата може зрости вдвічі, а то й більше. Нині в Кабміні розробляють новий тариф. Коли він зміниться і яким буде – невідомо.

“Ситуація, яка склалася сьогодні, не з’явилася сьогодні, в один день. Це все закладалося усі попередні роки”, – каже експерт з енергетики Юрій Корольчук.

Над економічним обґрунтуванням тарифу мудрують в уряді. Спочатку Кабмін планував підняти вартість кіловату для споживачів від 1 липня. Тариф – 1,68 гривні за кіловат-годину мали переглянути у кожному регіоні, наголошували у Мінрегіоні. Наприклад, у Київській та Дніпропетровській областях ціна коливатиметься від 2,60 до 2,96 грн. Натомість в Івано-Франківській і Луганській областях – від 3,70 до 4 грн за кіловат. Цифра залежить від тарифу на розподіл електроенергії. У Києві він найнижчий, а в Луганській області відповідно – найвищий.

Як зекономити? А що з електротехніки найбільше споживає електроенергії? Можливо, на чомусь можна зекономити? Один із перших ненажер – бойлер, тут усе залежить від об’єму і скільки людей і як часто ним користується. Але за мінімальними підрахунками в місяць бойлер до 50 літрів з’їсть приблизно 130 кіловат, тобто 220 гривень.

Далі хоч і маленький, але дуже енерговитратний – електрочайник. Його потужність залежно від моделі – від 1000 до 3000 ват. Якщо щодня вмикаєте чайник з середньою потужністю на 15 хвилин, за місяць пристрій споживає в середньому 11 кВт·год електроенергії. Це близько 20 гривень.

Наступний – це холодильник. І що більше там продуктів, то більше йде енергії на їхнє охолодження. Всередньому за місяць споживає 30 кіловат – а це 50 гривень.

А саме освітлення квартири з’їдає третину рахунку на електрику.

А ще список витрат можна продовжувати – кондиціонерами, мікрохвильовкою, пральною машиною та посудомийкою. Все це потрошку тягне з кишені чималу суму.