В Згоранах осквернили пам’ятник воїнам УПА

Про акт вандалізму повідомив у своїй Фейсбук сторінці Богдан Зосимчук: “25 липня свободівці Головненської, Любомльської, Вишнівської ОТГ з’їхалися у село Згорани, щоби віддати шану загиблим у бою з окупантами воякам ОУН-УПА. Цього року пам’ятник осквернив (поки що) невідомий вандал.

Раніше для того, щоб нагадувати про подвиги УПА, проводився національно-патріотичний табір «Згоранська варта». Але цього року, через карантинні обмеження, масових заходів не проводили. Натомість відвідали автопробігом місця бойової слави УПА, а саме: місце бою загону повстанців Володимира Кушніра, що в липні 1943-го року зупинили нацистів, коли ті вивозили молодих волинян до Німеччини та місце бою вже з совєтськими окупаційними військами у липні 1950-го загону Пилипа Чехури.

Як кажуть, життя потрібно прожити так, щоб твої вороги тебе боялися й після смерті. Адже тільки страхом і ненавистю до всього українського можна пояснити цей акт дріб’язкового та підленького вандалізму – пам’ятний знак на місці бою Володимира Кушніра хтось облив фарбою…

Ясно, що зробив це не німецький турист, навіть не московит, усе вказує, що це – вчинок когось із місцевих. Його, вочевидь, дратує УПА, тіпає при слові «Голодомор», для нього Сталін і Путін – миліші від сусідів та родину… А якби він міг, то осквернив би й пам’ятні знаки загиблим в АТО захисникам України в центрі Любомля. Це – ворог.

Про вандалізм повідомили в поліцію. Пам’ятник відновимо. Адже герої не вмирають. Пам’ятати про їх Чин – обов’язок кожного українця. І те, що зробив вандал – прикрість, але не перешкода. Автопробіг відбувся, настоятель храму святого Архистратига Михаїла ПЦУ отець Віктор відслужив панахиду за загиблими, депутат Ковельської районної ради від ВО «Свобода» Микола Сушик сказав доречні слова.

Але присутнім і так все було зрозуміло: україножерський «руССкій мір» – тут. Він – поруч. Ніби й нічого нового, але ж дякуємо, що зайвий раз нагадали. Ми будемо пильні!”.