Почім нині молотять?

Зазвичай кожного року матеріали на цю тему ми публікували, спираючись на розрахунки фахівців районного управління агропромислового розвитку. При цьому до уваги брали витрату палива на гектар, амортизацію, зарплату екіпажу, витрати на ремонт і запчастини, інші витрати, також 30 відсотків рентабельності і виходячи з цього виводили економічно обґрунтовану ціну.
Щоправда, реальна вартість обмолоту завжди була дещо вищою, адже комбайнери відштовхуються не від
економічних методик, а від вартості дизпалива. Нині ж дожилися ми до того, що Любомль статус районного центру втратив, відтак у вирі реформ зникли й структури, які опікувалися сільським господарством.
Щоб бодай якось допомогти селянам зорієнтуватися у ціновій політиці, ми вирішили провести опитування у
фейсбуці. Звісно ж, це опитування не слід вважати репрезентативним. Отож, що маємо?
У більшості населених пунктів обмолот коштує 25 гри- вень за сотку. Принаймні, про це повідомили жителі Любомля, Головна, Бірок, Рівного, Римачів, Хворостова, За- болоття, Гущі, Нудиж, Полап, Коцюрів, Борового, Куснищ, Вишнева, Мосира, Запілля, Радехова. Щоправда, у п’яти останніх селах, якщо вірити респондентам, ціна дещо варі- ює. Наприклад, у Куснищах окремі комбайнери молотять і по 28 гривень, у Вишневі — по 27, 30, а у Мосирі можна знайти і за 23, у Радехові — за 20-22. У Запіллі, кажуть, мо- лотять теж по 25, але якщо бажаєте, щоб при цьому порі- зали солому січкарнею, доведеться заплатити 30 гривень.
22 гривні за сотку просять у Ладині, 23 — у Машеві та Підгородному. Тим часом у Згоранах сотка коштує 27, у
Забужжі — 28, у Столинських Смолярах, Заозерному — 30 гривень. Як бачимо, у більшості випадків йдеться про ціну 25 гривень. Очевидно, такою вона залишиться до кінця зернозбиральної кампанії.