Вишнівська громада замикає рейтинг 300 кращих в Україні, Любомльська – 237

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» представив 300 кращих малих та середніх громад України (до 150 тис. мешканців). Володимир-Волинська громада увійшла в ТОП-10,- пишуть Волинські новини.
Список сформовано станом на 01.07.2021 року відповідно до «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад», повідомляють на сторінці фонду у Фейсбуці.
На чисельні прохання та за погодженням Ради Фонду, кількість громад, які публікуються, збільшена на сто одиниць.
Рейтинг обраховується кожні 6 місяців, станом на 01 січня та 01 липня кожного року.
Для обрахунку кількості населення громад використовується офіційний сайт https://decentralization.gov.ua/.
Для обрахунку фінансових показників використовується офіційний сайт https://openbudget.gov.ua/. Для обрахунку всіх інших показників використовуються відкриті джерела та інформація з анкет, які проходять перевірку.
Загалом по Україні оцінено 1 415 громад.
На першому місці – Тростянецька громада Сумської області, де проживає 28,9 тисяч людей, на другому – Коростенська Житомирської області (73,3 тис. людей), а на третьому – Славутицька Київської області (24,7 тис. людей).
Окрім цього, Нововолинська громада посіла 35 місце, Любешівська – 102, Ковельська – 147, Дубівська – 202,Люблинецька – 239, Вишнівська – 299.
Володимир-Волинська ж громада з населенням 42,5 тисяч людей посіла 6 місце у цьому рейтингу.
В оцінюванні намагалися охопити таку тематику: політична воля громади до покращення власного стану громади, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади на національному та міжнародному рівні, стратегічне планування і його результати, можливість участі у кооперації влада-бізнес-громада, можливість громадського впливу на проекти сталого розвитку, успішна реалізація проектів модернізації громади.