У Любомлі вчаться граючись

Ось уже три роки, як в Любомлі успішно працює Студія інтелектуального розвитку «ВсеЗНАЙ», де охоче займаються як дошкільнята, так і школярі молодших класів.

Як розповідає засновниця студії Оксана Левчук, вперше ідея створення подібного закладу з’явилася майже 15 років тому ще під час навчання у Володимир-Волинському педагогічному коледжі, де здобувала освіту вчителя початкових класів та іноземної мови: «Тоді мене та ще кількох студенток відібрали для участі у міжнародній конференції в місті Южному на Одещині у приватній школі. Нам навіть пропонували залишитися там працювати. Хоч і не наважилася залишатися там, проте побачивши, як проходять заняття в подібних закладах, ще тоді виникла ідея створити щось подібне в нашому місті. Знайомство з видатними педагогами, такими як Шалва Амонашвілі, Микола Гузик, надихнуло нас творити й креативити».

Після цього ще було навчання у Волинському національному університеті та у ВІЕМі на перекладача. До ідеї створення школи повернулася кілька років тому, адже перебуваючи у декреті з’явилося більше часу. Тривай час їздила та ознайомлювалася із роботою схожих студій на Волині, консультувалася із колегами та юристами, рік готувалася, не надто вірила в успіх цієї ідеї, та все ж у вересні 2018 року студія «ВсеЗНАЙ» прийняла перших відвідувачів.

«Одне з найважчих завдань, як виявилося, було знайти приміщення для оренди. У Любомлі це не так просто, – пригадує Оксана Левчук. – Ми з чоловіком багато часу витратили на пошук підходящого приміщення. Всі варіанти із ремонтом були надто дорогі, у дешевших потрібно було робити капітальний ремонт. Зрештою, орендували кабінет у колишньому заводі «Світязь», де разом із чоловіком зробили ремонт: поклеїли шпалери, фарбували, він сам виготовив парти потрібного розміру. Якби не постійна підтримка Олександра, то і не знаю, чи вдалося б». Останній рік Студія перебралася в самісінький центр міста, де вже є невеличка прилегла територія, аби проводити іноді заняття на свіжому повітрі.

В перший рік постійно заняття відвідувало близько сорока дітей, наступного – вже вдвічі більше. Найменшенькі учні мають по 3,5 років, найстарші нині ті, хто відвідували школу від початку – вже п’ятикласники. Тут свого роду маленька школа. Пізнавальні заняття проводять із математики, української та англійської мов. За досягнення учні отримують «алмази», які пізніше можна поміняти на подарунки. Це стимулює дітей вчитися й пізнавати все нове.

Як говорить Оксана Миколаївна, вона повністю занурюється в роботу: «Коли йду до магазину, то обов’язково вишукую нові іграшки та книги. Я в курсі багатьох інтернет-ігор, дитячих блогерів та мультфільмів, якими цікавляться сучасні діти – це найкращі методички для навчання . Одним словом – потрібно бути на одній хвилі з дітьми».

До речі, часто у Студію звертаються й батьки школярів із питаннями, чи не роблять тут шкільні домашні завдання. Відповідаємо: домашні завдання тут не роблять, проте готують школярів таким чином, аби їм було легше їх зробити.

Лесь САШКІВ.