Помер наш земляк митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій

На 69-му році життя відійшов до Господа архієрей Української Православної Церкви митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій

Митрополит помер 15 вересня внаслідок тяжкої хвороби, повідомляє Волинь нова посилаючись на сайт Рівненської єпархії.

Біографічна довідка:

Митрополит Варфоломі́й (в миру Ващу́к Віктор Володимирович)— архієрей Української Православної Церкви Московського патріархату, митрополит Рівненський і Острозький. Вважався одним з прибічників канонічної автокефалії в єпископаті УПЦ.

Народився 1 березня 1953 року в селі Городне Любомльського району Волинської області в селянській родині.

Після закінчення середньої школи, у 1971-1973 роках служив у лавах Радянської армії. Працював слюсарем у Ковельському вагонному депо.

Митрополит помер 15 вересня внаслідок тяжкої хвороби

Початок служіння.
1975 року вступив до Одеської духовної семінарії, після закінчення якої, 1979 року, був зарахований до Московської духовної академії. Академію закінчив 1983 року з вченим ступенем кандидата богословських наук за наукову роботу: «Нямецький монастир в історії Руської і Румунської Церков».

16 жовтня 1983 року був висвячений у сан диякона, а 18 жовтня того ж року — в сан священика. Відряджений на парафіяльне служіння до Спасо-Преображенського храму селища Стара Вижівка Волинської області, став настоятелем.

У березні 1989 року призначений секретарем Волинського єпархіального управління, а у вересні того ж року призначений настоятелем Троїцького кафедрального собору Луцька.

15 квітня 1989 року возведений у сан протоієрея.

22 грудня 1989 року священик Віктор був пострижений у чернецтво з ім’ям Варфоломій на честь святого апостола Варфоломія. 18 січня 1990 року возведений у сан архімандрита.

Архієрейське служіння 
24 лютого 1990 року хіротонізований в єпископа Волинського і Рівненського. У квітні того ж року відбувся поділ Волинсько-Рівненської єпархії на Волинську і Рівненську. Преосвященний Варфоломій залишився керувати Волинською єпархією з титулом єпископа Волинського і Луцького.

У період з 1990 по 1992 рік — ректор Волинської духовної семінарії.

У серпні 1992  року він був переміщений на Миколаївську кафедру з титулом єпископа Миколаївського і Вознесенського.

У червні 1993 року владика Варфоломій стає єпископом Сумським і Охтирським.

27 липня 1995 року повернувся на Рівненську кафедру, якою керував до сьогодні.

23 листопада 1996 року возведений у сан архієпископа.

28 серпня 2014 року возведений у сан митрополита.