Вишнівська громада єдина з Любомльщини у міжнародному проєкті “Говерла”.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив результати першого відбору громад для співпраці на Волині, Львівщині та Полтавщині, повідомляє decentralization.gov.uа

За результатами конкурсного відбору, який було оголошено в липні, Проєкт USAID “ГОВЕРЛА” обрав 25 громад в трьох пілотних областях: Львівська, Полтавська та Волинська. Вони стануть першими громадами-партнерами “ГОВЕРЛА”.
Всього у відборі взяли участь 72 громади.
Список громад-партнерів:

Львівська область

 

 1. Бродівська
 2. Добротвірська
 3. Оброшинська
 4. Жидачівська
 5. Жовківська
 6. Рава-Руська
 7. Городоцька
 8. Сокільницька
 9. Козівська
 10. Золочівська

Полтавська область

 1. Миргородська
 2. Оржицька
 3. Диканська
 4. Лубенська
 5. Сенчанська

Волинська область

 1. Рожищенська
 2. Любешівська
 3. Володимир-Волинська
 4. Боратинська
 5. Горохівська
 6. Ківерцівська
 7. Вишнівська
 8. Локачинська
 9. Шацька
 10. Зимнівська

Наступними кроками у співпраці з громадами стануть: підписання Меморандуму про співпрацю та визначення інструментів підтримки кожної громади-партнера Проєкту “ГОВЕРЛА”.

За декілька місяців буде оголошено наступний відбір, щоб визначити громади, з якими Проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме в інших областях України.

Проєкт планує працювати у 7 областях та підтримувати понад 50 громад, але діяльність не буде обмежена підтримкою лише цих громад-партнерів. «ГОВЕРЛА» працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. У співпраці з органами державної влади та асоціаціями органів місцевого самоврядування Проєкт планує розробляти модельні інструменти та механізми, якими зможуть скористатися територіальні громади всієї країни.

Довідково: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» планує працювати як на національному, так і на місцевому рівні, підтримуючи громади у семи областях України. На додачу до трьох оприлюднених областей, інші регіони України буде визначено пізніше.

Пріоритетні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

 1. Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну.
 2. Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість.
 3. Покращена якість послуг.
 4. Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади: області, району та територіальних громад.
 5. Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку.
 6. Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів.
 7. Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.