Вилучили «БелАЗ» із фальшивими документами

Керівник польського виробничо-обслуговуючого підприємства, зареєстрованого у Люблінському воєводстві, намагався здешевити на митних платежах до державного бюджету України під час імпорту автомобіля-самоскида. Про це повідомляє Волинська митниця.

Для цього спритники «перебили» первинний ідентифікаційний номер виробника авто марки «БелАЗ» для спотворення року його випуску: замість справжнього 2008 року у товаросупровідних документах значився 2014 рік. Фахівці порахували, що різниця між митними платежами, які сплатили і тими, що необхідно було сплатити під час ввезення цього авто, становить 112,5 тисяч гривень.

Такі наміри викрили під час повного митного огляду самоскида на МАПП «Ягодин» із залученням експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.

За приховування від митного контролю, а саме подання неправдивих відомостей щодо маркування товару, громадянина Польщі притягнуть до відповідальності за ст. 483 Митного Кодексу України. ІІ санкція – конфіскація предмету порушення та штраф у розмірі його вартості.

До слова, цей самоскид, призначений для перевезення гірничої маси у складних гірничотехнічних умовах, оцінений на  понад один мільйон гривень. Його вилучили у власника і зберігатимуть на митниці до остаточного рішення суду у справі.